×

McDonald’s w Rosji zamknięty. Znany pianista przykuł się do drzwi w ramach protestu

I stało się. McDonald’s w Rosji zamknięty – niedziela 13 marca była ostatnim dniem, w którym Rosjanie mogli zjeść coś w popularnej sieci fast-food. Wśród niektórych Rosjan zamknięcie restauracji wywołało rozpacz. Pianista Luka Safronow w ramach protestu nawet przykuł się do drzwi lokalu. Musiały interweniować służby.

McDonald’s w Rosji zamknięty

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, sieć McDonald’s zdecydowała o zamknięciu 850 restauracji znajdujących się w Rosji. Decyzję ogłoszono w zeszłym tygodniu. Wkrótce do lokali w całym kraju zaczęły się ustawiać kolejki.

Niektórzy Rosjanie stwierdzili nawet, że mogą w ten sposób zarobić. Zrobili zapasy jedzenia z McDonald’s, a następnie sprzedawali je przez Internet. I to z jakim zyskiem! Zestaw, w skład którego wchodziły: Big Taystee, Mont Blanc Burger, cheeseburger, duże frytki, duże ziemniaki Country, coca-cola oraz sosy, wystawiono za 50 tys. rubli, czyli ponad 2 tys. złotych.

Pianista przykuł się do drzwi

Podczas gdy rosyjskie influencerki rozpaczają nad brakiem dostępu do Instagrama i produktów luksusowych marek, również McDonald’s ma swoich wiernych fanów.

Jednym z nich jest utalentowany pianista Luka Safronow, który pogrążył się w rozpaczy, gdy sieć fast-food ogłosiła swoją decyzję. Luka Safronov jest synem rosyjskiego malarza Nikasa Safronowa i pianistki Inny Zatravkiny. W przeszłości okrzyknięto go „genialnym dzieckiem” i „nowym Rachmaninowem”.

Dziś mężczyzna zaciekle walczy o możliwość zjedzenia burgera i przepicia go coca-colą. Muzyk, który cierpi z powodu otyłości, postanowił zaprotestować przeciwko wycofaniu sieci McDonald’s z Rosji, w związku z czym przykuł się kajdankami do drzwi restauracji przy Placu Puszkina w Moskwie.

Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat, mówili, że je kochają i że my też powinniśmy je pokochać, a teraz nas opuszczają

– żalił się Safronow.

Mężczyzna był tak zdeterminowany, że musiały interweniować służby.

Cóż… każdy ma swoje priorytety.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować