×

Burger Drwala wraca do McDonald’s. Ile kosztuje w 2022 roku?

Lubicie sezonowe kanapki w restauracjach fast food? A zatem pewnie ucieszy was fakt, że burger Drwala wraca do McDonald’s. Ale właściwie na tym dobre wieści się kończą, ponieważ burger kosztuje o kilkadziesiąt procent więcej, niż w ubiegłym roku!

Klienci uciekają nawet z fast foodów

Inflacja sprawiła, że Polacy muszą zaciskać pasa. Ograniczamy więc codzienne wydatki i rzadziej wychodzimy „w miasto”. Jeśli lokalom udało się przetrwać pandemię i lockdowny, inflacja okazała się gwoździem do przysłowiowej trumny. Kondycja branży gastronomicznej jest dramatyczna.

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że łączne zadłużenie firm z branży hotelarsko-gastronomicznej w Polsce przekroczyło 300 mln zł. To oznacza, że średnio każde przedsiębiorstwo jest blisko 30 tys. zł pod kreską (dane za Money.pl).

Klienci odpływają również tanich lokali. Tracą nawet fast foody.

Z analizy ruchu w ponad 1 tys. największych lokali fast food od kwietnia do października wynika, że tylko Subway zanotował wzrost liczby wizyt, i to jedynie o 1,5 proc. Pozostali, jak McDonald’s, Burger King czy KFC, tracą od 2,6 do 21,1 proc.

– wynika z danych Proxi.cloud, o których informowała dzisiaj Polska Agencja Prasowa. Analitycy wzięli pod lupę zachowania ponad 570 tys. konsumentów.

Burger Drwala wraca do McDonald’s

Analitycy przypominają, że mniejsza liczba klientów nie musi oznaczać również mniejszych przychodów. Zresztą przedstawiciele McDonald’s nie zgadzają się z przedstawionymi przez Proxi.cloud danymi.

Jedno jest pewne – inflacja daje o sobie znać również w McDonald’s. Do sieci restauracji fast food po długiej przerwie powrócił Burger Drwala.

To sezonowa kanapka, która zazwyczaj pojawia się w sprzedaży właśnie jesienią (nie bez przyczyny, bo burger to potężna dawka kalorii i latem nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem). A kiedy znów jest dostępna, w restauracji ustawiają się długie kolejki. Czy tak będzie i tym razem?

Amatorzy kanapki muszą się przygotować na spory wydatek. Ceny są o kilkadziesiąt procent wyższe niż 12 miesięcy temu! A oto i one:

  • Burger Drwala klasyczny – 24,90 zł; (7,50 zł więcej niż rok temu);
  • Burger Drwala podwójny – 29,90 zł; (9,60 zł więcej);
  • Burger Drwala z kurczakiem – 24,90 zł; (7,50 zł więcej);
  • Burger Drwala z żurawiną – 26,40 zł; (8,50 zł więcej)

Przez 12 miesięcy burger Drwala podrożał średnio o 45 proc. Ale coś nam mówi, że prawdziwych fanów kanapki nie zraz nawet nowa cena.

Fotografie: Instagram, Pixabay (miniatura wpisu), www.instagram.com, pixabay.com

Może Cię zainteresować