×

Rodzina pedofila pozywa „Fakt”. Domaga się 1 mln zł w ramach zadośćuczynienia

Rodzina pedofila pozywa „Fakt” za okładkę piątkowego wydania. Gazeta nagłośniła wtedy sprawę ułaskawienia mężczyzny, który molestował córkę, z dramatycznym pytaniem: „Panie prezydencie, jak Pan mógł”. Teraz kobieta domaga się od redakcji miliona złotych.

Kontrowersyjna okładka

W piątek Fakt nagłośnił bulwersującą sprawę ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę pedofila, molestującego własną córkę. Gazeta zamieściła na okładce opatrzony dużym zdjęciem prezydenta tytuł:

Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyrazili oburzenie tą, jak nazwali okładkę tabloidu, manipulacją. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że prezydent poszedł na rękę ofierze pedofila, która sama prosiła o ułaskawienie taty.

Okazało się, że wraz z matką znalazły się w tak tragicznej sytuacji finansowej, że wolą wybaczyć pedofilowi, żeby przynajmniej zarobił na ich utrzymanie. Niestety minister sprawiedliwości nie wyjaśnił, dlaczego państwo doprowadziło do takiej sytuacji pozostawiając kobiety bez żadnego wsparcia. Nawet teraz, zamiast uruchomić pomoc systemową, woli ponownie oddać je w ręce oprawcy.

 

Rodzina pedofila pozywa „Fakt”

Ale może wszystko się samo wyprostuje, bowiem konkubina i córka ułaskawionego pedofila planują złożyć pozew przeciw wydawcy Faktu, firmie Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych wraz z żądaniem zapłaty 1 mln zł w ramach zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Jak zapowiedział pełnomocnik obu kobiet dr Krzysztof Wąsowski, pozew wpłynie we wtorek.

Prawda, jak dobrze się złożyło? Dzięki korzystnemu zwrotowi akcji, odpowiedzialność za los kobiet, ponownie przekazanych pod opiekę oprawcy spadnie na wydawcę Faktu, zamiast na organy państwa.

 

Źródła: twitter.com, natemat.pl, twitter.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować