×

Pozwali syna i synową za brak potomstwa. Żądają od nich ok. 3 mln zł!

Wydawać by się mogło, że posiadanie dzieci jest dobrowolnym wyborem i nikomu nic do tego. Nie w tym przypadku. Nasi „bohaterowie” pozwali syna i synową za brak potomstwa. Oskarżają parę o „okrucieństwo psychiczne” wobec nich poprzez nieurodzenie im wnuka, za co żądają kolosalnej kwoty.

Pozwali syna i synową za brak potomstwa. Żądają fortuny, jeśli do roku nie spłodzą dziecka

Aż ciężko uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Pochodząca z północnoindyjskiego stanu Uttarkhand para, 61-letni Sanjeev Prasad i jego 57-letnia żona Sadhana, podjęli kroki prawne przeciwko swojemu synowi i jego żonie. Oskarżyli parę o „okrucieństwo psychiczne” wobec nich poprzez niespłodzenie im wnuka.

Jak podaje BBC, za tę ogromną krzywdę oboje domagają się 650 tys. dolarów (to prawie 3 mln zł!) zadośćuczynienia, jeśli para nie urodzi im wnuka w ciągu najbliższego roku.

pozwali syna i synową za brak potomstwa
Pixabay

Skąd kwota 650 tys. dolarów? Jak się okazuje, nie jest ona przypadkowa. Starsze małżeństwo powiedziało w wywiadzie dla „Times of India”, że suma ta jest równa kwocie, jaką oboje wydali na ślubny prezent dla syna, który ma obecnie 35 lat. Prezentem tym był piękny, luksusowy samochód.

Mam tylko jednego syna. Wydałem wszystkie moje oszczędności na jego wychowanie i edukację (…) Wrócił do Indii w 2007 roku ze względu na sytuację ekonomiczną za granicą. Stracił pracę i nie mógł znaleźć innej przez ponad dwa lata. W tym okresie również wspierałem go finansowo

– powiedział w wywiadzie dla „Times of India” Sanjeev Prasad.

Sanjeev Prasad dodał, że to on zaaranżował małżeństwo swojemu synowi po tym, jak ten znalazł pracę. Nie podoba mu się natomiast, że jego syn wraz z żoną mieszkają w innym stanie z powodu pracy i że ich synowa nie zostaje z nimi, co „przysparza im cierpienia”.

Rozprawa sądowa ma się odbyć już 17 maja.

To nie jedyny tego typu przypadek

Jest więcej indyjskich par, które stanęły w obliczu ogromnej presji ze strony członków rodziców, którzy domagają się wnuków. Niektóre matki również w przeszłości zgłaszały, że doświadczyły przemocy fizycznej za to, że nie urodziły chłopca tylko dziewczynkę.

Jak ogromną trzeba mieć chęć posiadania wnuków, żeby zrobić coś takiego? A może tu wcale nie chodzi o wnuki, a o fortunę, którą chcą w ten sposób zdobyć?

Źródła: www.insider.com
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij