×

Dzisiaj rocznica śmierci Wodeckiego. Jego córka przygotowała z tej okazji specjalną niespodziankę

Dokładnie dzisiaj 22 maja 2018 roku mija pierwsza rocznica od śmierci wybitnego, polskiego muzyka, Zbigniewa Wodeckiego, który zmarł w skutek udaru mózgu w jednym z warszawskich szpitali. Z tej okazji córka wokalisty, Katarzyna Wodecka-Stubbs, postanowiła przygotować specjalną niespodziankę.

Wodecki tuż przed swoją śmiercią planował wydanie kolejnego albumu. Niestety, dokończyć go już nie zdążył. Dziś już wiadomo, że mimo wszystko zostanie wydany, a wszystko dzięki córce artysty, która wraz z przyjaciółmi zdecydowała dokończyć album pt. „Dobrze, że jesteś”.

To jego niespodzianka dla publiczności. Ale i prezent dla nas od Taty, a nade wszystko od nas dla Niego – skomentowała Wodecka-Stubbs.

Nietypowy charakter płyty

Utwory, które znajdują się na płycie, są śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego. Niedokończone kawałki zostały natomiast uzupełnione głosami innych świetnych wokalistów, takich jak Kayah, Andrzej Lampert, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski. Tego typu połączenia nadały płycie zupełnie nowego i oryginalnego charakteru.

Wisienką na torcie w przypadku nowej płyty jest utwór pt. „Chwytaj dzień”. Przepiękny promujący album kawałek został wykonany przez Wodeckiego i Kayah.

Na płycie znajdziemy również takie utwory jak:
1. „Dobrze, że słońce”
2. „Give it a moment”
3. „Na paluszkach”
4. „Tylko ty”
5. „Chwytaj dzień”
6. „Sobą być”
7. „Piosenka pierwszego olśnienia jazzem”
8. „Nie ma jak Bacharach”
9. „Wykidajło czas”
10. „Nad wszystko uśmiech twój”
11. „Kod dostępu”
12. „Nauczmy się żyć obok siebie”
13. „Good night love”

Fani wybitnego muzyka nie mogą się już doczekać, kiedy znów będą mogli posłuchać swojego idola.

Trzeba przyznać, że to piękny gest ze strony córki, która w wyjątkowo wzruszający sposób postanowiła upamiętnić śmierć taty. Wodecki z pewnością byłby z niej dumny.

Może Cię zainteresować

zamknij