×

92-latek nie mógł wypłacić pieniędzy. Wtedy podszedł policjant, który poprosił go, by wyszedł

Robert Josett jest policjantem, który za sprawą jednego zdjęcia zdobył w sieci ogromny rozgłos. Otóż pewnego dnia został wezwany do banku mieszczącego się nieopodal Los Angeles, aby przyjrzeć się bliżej starszemu panu, który utrudniał pracę innym osobom.

Kiedy oficer Josett wszedł do banku, zauważył zdenerwowanego, 92-letniego mężczyznę.

Starszy pan próbował wybrać pieniądze z konta. Szybko okazało się jednak, że ważność jego karty po prostu wygasła i niestety nikt nie jest w stanie mu w tym momencie pomóc – wszystko z powodu braku dokumentu, który potwierdzałby tożsamość mężczyzny. Cała ta sytuacja doprowadziła go do złości.

Kiedy Josett podszedł do rozdrażnionego mężczyzny, poprosił go o wyjście z banku. Zaproponował mu również, że go podwiezie, pomoże wyrobić nowy dowód, po czym wrócą do banku i będzie mógł wybrać swoje pieniądze.

Zdjęcie oficera i starszego mężczyzny zostało opublikowane na Facebook’u.

Fotografia została udostępniona ponad 38 000 razy i zebrała około 252 000 polubień, podczas gdy w komentarzach aż zawrzało od pochwał postawy i zachowania policjanta.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu – napisała jedna z komentujących osób.

Kocham!!! Powinniśmy brać z niego przykład – dodała kolejna.

W świecie, gdzie ludzie są często krytykowani za swoje czyny, ta historia jest wspaniałą namiastką współczucia i miłości do drugiego człowieka.

Może Cię zainteresować