×

Mama znalazła 8-letniego syna tuż przy ogrodzeniu domu. Jego ciało było spalone w 99%

Był rok 1998, Robbie Middleton miał zaledwie 8 lat. Chłopiec mieszkał ze swoimi rodzicami w miejscowości Splendora w Teksasie. Pewnego dnia wybrał się do kolegi, gdy wrócił do domu, cudem udało się uratować jego życie.

Bestialska zbrodnia

Robbie wybrał się do kolegi, jednak nie zdołał do niego dotrzeć. Po drodze napotkał 13-letniego Dona Collinsa. Chłopak zaciągnął go do lasku w pobliżu jego domu, przywiązał do drzewa, a na koniec oblał benzyną i podpalił…

Cud, że przeżył

Ciężko oparzonemu 8-latkowi udało się dotrzeć prawie na swoje podwórko. Tuż przy nim upadł na ziemię. Chwilę później znalazła go mama. Natychmiast wezwała pomoc. Lekarzom cudem udało się ocalić życie tego małego chłopca. Poparzenia ciała sięgały aż 99%. Miał spalone nawet powieki.

Liczne operacje i choroba

Dorastający Robbie przeszedł w sumie 150 operacji i kilkaset przeszczepów skóry. Nigdy jednak nie zdradził, kto mu to zrobił. Bał się. Wszystko zmieniło się, kiedy w wieku 20 lat zachorował. Diagnoza nie dawała nadziei – trudny przypadek raka skóry. Według lekarzy, zajmujących się nim, jego choroba była bezpośrednio związana z wieloma oparzeniami, jakich doświadczył. Kiedy Robbie wiedział już, że umrze, postanowił wyjawić prawdę.

Prawda

Na łożu śmierci już 20-letni Robbie wyznał, kto jest odpowiedzialny ze ten przerażający czyn, który zniszczył mu całe życie. W obecności prawnika, który wszystko nagrywał, powiedział: „Zrobił to Don Collins”.

Motyw

Na jaw wyszło też, dlaczego 13-latek dopuścił się tego czynu. Okazało się, że 3 tygodnie wcześniej, w tym samym lasku, Collins go zgwałcił. Nastolatek bał się, że wszystko to wyjdzie na jaw, dlatego chciał zabić 8-latka.

Sprawiedliwości stało się zadość

Robbie zmarł w 2011 roku, a Collins jakiś czas później trafił do więzienia. Oskarżono go o gwałt, a także o zabójstwo. Wszystko dzięki potwierdzeniu lekarzy na temat tego, że rak był spowodowany przez oparzenia.

Collins został skazany na 40 lat pozbawienia wolności

Może Cię zainteresować

zamknij