×

Żywa choinka, którą kupujesz na święta, może być zamieszkała przez robaki. Lepiej uważaj!

Boże Narodzenie to dla wielu najpiękniejszy okres w całym roku. Czeka się nie tylko na prezenty, ale przede wszystkim na klimat, który jest niezastąpiony. Do tego najlepiej wykorzystać piękne dekoracje, które zamienią Twój dom nie do poznania. Najważniejszym elementem jest na pewno choinka, która jest synonimem Świąt. A o pełni szczęścia na pewno można mówić, gdy będziemy posiadaczami naturalnego drzewka.

Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo może to być problematyczne. W drzewach znajdują się bowiem robaki, które są zimą uśpione, ale gdy trafiają do domu, wracają do życia. Nie powinieneś martwić się, jeśli masz sztuczną choinkę, ale gdy chcesz mieć piękny zapach lasu w salonie, dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas kupna i jak później radzić sobie z problemem. Dobra wiadomość: robaki, które żyją w sosnach nie przenoszą się na inne rośliny. Gdy drzewko umrze, robaki też. Nie jest to zbyt pocieszające, ale dzięki temu chociaż wiemy, że nie przeniosą się do innych pomieszczeń. Oczywiście nie ma także potrzeby dramatyzować, bo te małe robaczki nie zniszczą Ci Świąt. No chyba, że trafi Ci się zmasowany atak.

Może i robaki nie zrobią nam krzywdy, ale sama świadomość tego, że coś chodzi po Twojej choince nie jest zbyt miłym uczuciem. Nie wspomnę nawet o tym, co by było, gdyby takie 'maleństwa' trafiły w ręce dzieci. Lepiej tego unikać!

Może Cię zainteresować

zamknij