×

Uratował chłopców uwięzionych w jaskini. W ten sam dzień dowiedział, że zmarł jego ojciec

Akcja ratunkowa, która miała miejsce w jaskini Tham Luang w Tajlandii, dobiegła końca w miniony wtorek. Ostatecznie wszyscy chłopcy wraz z trenerem zostali uratowani. Jednym z bohaterów, który niemal codziennie pokonywał 4-kilometrowy, podziemny tunel, był Richard Harris – anestezjolog i ekspert w nurkowaniu jaskiniowym.

Richard imponował wiedzą z zakresu medycyny hiperbarycznej, dlatego był jedną z niezbędnych na miejscu osób. To on oceniał stan chłopców przed wydostaniem ich z jaskini, badał każdego z osobna i podejmował ostateczne decyzje, czy dane dziecko jest już gotowe, aby wyruszyć do wyjścia.

Foto: Ye Aung Thu / AFP

I choć nasz bohater spisał się na medal, świętowanie pomyślnie zakończonej akcji ratunkowej było dla niego wyjątkowo ciężkie. Tego dnia zmarł ojciec mężczyzny.

Rozmawiałem z Harrym. To niewątpliwie okres wielkiego smutku dla jego rodziny, powiększony dodatkowo przez fizyczny i emocjonalny wysiłek ostatniego tygodnia, związany z bardzo skomplikowaną i ostatecznie udaną akcją ratunkową – powiedział doktor Andrew Pearce z Pogotowia Południowej Australii

Nie pozostaje nam nic innego, jak przesłać wyrazy współczucia dla Richarda. Ojciec z pewnością jest z niego dumny.

Polecane

Może Cię zainteresować