×

Wybitny lekarz, który wspierał Owsiaka i WOŚP stracił pracę. „To polityczna decyzja dyrektora”

Riad Haidar został odwołany ze stanowiska ordynatora oddziału neonatologicznego. Uważa, że ta decyzja ma wyłącznie wymiar polityczny.

Lekarza zszokowała decyzja

Riad Haidar od prawie 30 lat kierował oddziałem neonatologicznym w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Zajmuje się najmniejszymi pacjentami i jest jednym z największych specjalistów w tej dziedzinie. Nie jest wstanie zrozumieć całej tej sytuacji i podzielił się swoim zdaniem na ten temat w sieci:

To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie

Jego zdaniem ta decyzja ma wymiar wyłącznie polityczny i nie ma nic wspólnego z dobrem pacjentów. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku wystartował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim. Udało mu się zostać posłem i od tego czasu jest atakowany przez przeciwników politycznych.

„Perła w świecie polskiej neonatologii!”

W obronie lekarza ordynatora apel wystosował Jerzy Owsiak, który od lat współpracuje z Riadem Haidarem. Podkreśla jego niezwykle doświadczenie, umiejętności oraz ogrom serca, jakie okazuje swoim pacjentom. Swoje zdanie na ten temat zamieścił na facebooku:

Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.

Szpital nie widzi błędu w swojej decyzji

Zarząd szpitala zareagował na powyższe zarzuty i postanowił się do nich ustosunkować. Na oficjalnej stronie szpitala pojawiło się oświadczenie w tej sprawie:

Pełni funkcję lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019 roku. Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował Panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan Doktor – nad czym ubolewamy – nie przyjął powyższej propozycji

Takiej propozycji Riad Haidar nie przyjął. Obecnym dyrektorem szpitala w Białej Podlaskiej jest Adam Chodziński, będący także radnym Zjednoczonej Prawicy.

Czy ta decyzja to fatalny błąd zarządu szpitala, czy akcja polityczna wymierzona w lekarza?

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować