×

W podręcznikach do religii znalazły się szokujące treści. Rodzice uczniów są oburzeni

Szokujące treści trafiły do religijnego podręcznika „W blasku Bożej prawdy”. Oburzeni internauci nie pozostawiają na autorach suchej nitki. Wśród nich znajduje się mnóstwo rodziców.

„Małżeństwa mieszane często zawodzą (z Arabami rozpadają się prawie wszystkie, z Murzynami około 75 procent) o wiele szybciej, niż te z jednego kręgu kulturowego” – takie słowa możemy przeczytać w podręczniku do religii dla dzieci.

To niepierwszy taki przypadek. W religijnych podręcznikach bardzo często można spotkać się z „zaskakującymi” twierdzeniami. Jedna z dziennikarek podjęła się przeglądu takiego podręcznika wydawnictwa „Jedność”. Ciężko było jej uwierzyć w to, co tam przeczytała. Według autora onanizm jest grzechem większym od „bomby atomowej”, używanie prezerwatyw jest przyczyną wielu chorób, a antykoncepcja zmienia łono kobiety w… śmietnik!

Czyżby treści były wynikiem zmiany programowej, jaka została wprowadzona w szkołach? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że Kościół nie przygotował jeszcze nowej podstawy programowej dla szkół.

Wniosek? Tego typu treści od lat są przekazywane nieświadomym niczego uczniom. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że po wprowadzeniu zmian programowych w szkołach, rola religii w szkole znacznie wzrośnie.

Jakie informacje powinny być więc zawierane w podręcznikach do religii? Z pewnością nie takie, które znalazły się powyżej.

Może Cię zainteresować