×

Temperatura na boisku jest krytyczna! Żar leje się z nieba na naszych piłkarzy

Rekordowe temperatury w Rosji! Od lat nie grzało tam w taki sposób. Z tego powodu przerwano mecz Polska – Szwecja.

Rekordowe temperatury w Rosji

Stolica Rosji we wtorek zgłosiła najwyższą temperaturę od ponad 100 lat w czerwcu, kiedy osiągnęła 34,7 stopni Celsjusza. Rosyjska służba meteorologiczna Roshydromet prognozowała, że ​​przez następne dwa dni temperatury utrzymają się na wysokim poziomie. Według doniesień temperatura w stolicy była najwyższa od 120 lat, gdy Rosja zmagali się z falą upałów. Według relacji tamtejszych metereologów temperatura jest spowodowana  zmianami klimatu.

Sytuacja w St.Petersburgu nie jest lepsza. Obecnie termometry pokazują 32,7 stopni Celsjusza, ale odczuwalna temperatura może wynosić nawet 36 stopni. W takich warunkach nasi piłkarze próbują pokonać Szwecję, aby móc dalej walczyć w Euro 2020.

Przerwano mecz z powodu temperatury

W trakcie spotkania Polska – Szwecja przerwano mecz na kilka minut. Była to specjalna przerwa, albowiem temperatura przekroczyła 30 stopni Celsjusza. Zgodnie z zasadami sportowymi w 22 minucie obu połówek spotkania sędzia może przerwać na chwilę mecz, aby piłkarze mogli się schłodzić oraz napić.

W trakcie spotkania sportowego zawodnik traci z reguły około 2 litrów wody. Dlatego, aby zachować zdrowie i nie doprowadzić do przegrzania organizmu, te ubytki powinny być uzupełniane. Zawodnicy oblewają się także wodą oraz stosują chłodzące kompresy. Dzięki temu obniżają temperaturę ciała, jednocześnie nie grozi to szokiem termicznym.

W takich warunkach gra jest bardzo trudna i nieprzewidywalna.

Źródła: www.sport.pl, www.wionews.com, www.przegladsportowy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij