×

Jaka jest dziś realna wartość 500 plus? Różnica jest kolosalna

Inflacja pożera nie tylko oszczędności, ale także świadczenia. Jaka jest dziś realna wartość 500 plus, z którego od lat korzysta wiele polskim rodzin? Okazuje się, że ta nijak ma się do tej, którą miało wtedy, gdy zostało wprowadzone. Różnica jest kolosalna!

Jaka jest dziś realna wartość 500 plus?

Świadczenie 500 plus zostało wprowadzone w życie w 2016 roku. Jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Świadczenie jest znaczącym wsparciem zwłaszcza dla rodzin, które wykazują niskie dochody. 500 plus ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, opieką czy zaspokojenie potrzeb życiowych.

realna wartość 500 plus
Flickr

Nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że obecnie za 500 plus (kwota świadczenia od początku jest taka sama) można kupić znacznie mniej niż jeszcze 6 lat temu. To wynik szalejącej w ostatnim czasie inflacji, która dotyka nas na każdym kroku. Jak przedstawia się na dzień dzisiejszy realna wartość świadczenia 500 plus? O wyliczenia pokusił się Instytut Emerytalny. Podzielono się nimi na Twitterze. Wieści dla wszystkich pobierających zasiłek są wprost fatalne.

Wysoka inflacja w ostatnim okresie wpływa również na wartość 500 plus. Od początku funkcjonowania tego programu wartość nabywcza świadczenia spadła poniżej 400 złotych

– czytamy.

Eksperci donoszą, że obecna wartość nabywcza 500 złotych z 2016 roku wynosi dokładnie zaledwie 395,45 zł.

Przypomnijmy, inflacja w kwietniu w skali roku wyniosła aż 12,4%.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Flickr (miniatura wpisu), www.flickr.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij