×

Raport o koronawirusie 22.05.2020. Liczba wykrytych zakażeń sięgnęła już 20 379!

Raport o koronawirusie 22.05.2020. Po dramatycznej środzie, gdy liczba nowych przypadków koronawirusa skoczyła nagle do 471, sytuacja wydaje się stabilizować (o ile wyłączymy zakażenia wykryte na Śląsku). Jednak wygaszenie pandemii ciągle jeszcze przed nami. Sprawdź, ile nowych przypadków zakażenia odnotowano w piątek rano.

Koronawirus w Polsce

Na początku tego tygodnia rząd wdrożył trzeci etap odmrażania gospodarki. Ruszyły długo wyczekiwane salony fryzjerskie, kosmetyczne, a lokale gastronomiczne, które od ponad dwóch miesięcy mogły sprzedawać jedzenie tylko na wynos, znów zaprosiły gości do stolików.

Niestety dwa dni po poluzowaniu obostrzeń, krzywa zachorowań znów skoczyła ostro w górę. W środę odnotowano 471 nowych chorych, co sprawiło, że ten dzień stał się czwartym najbardziej dramatycznym od początku pandemii.

Nie można jednak łączyć wzrostu zachorowań z wprowadzaniem trzeciego etapu znoszenia obostrzeń, ponieważ te dwie daty dzieli za krótki odstęp czasu, biorąc pod uwagę okres inkubacji koronawirusa.

Zarówno minister zdrowia Łukasz Szumowski, jak i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przy każdej okazji powtarzają zresztą, że jeśli tylko zajdzie podejrzenie, że odmrażanie gospodarki ma negatywny wpływ na krzywą zachorowań, zostaną przywrócone stare obostrzenia. Emilewicz uprzedzała o tym już przy wprowadzaniu pierwszego etapu. Mamy jednak nadzieje, że nie dojdzie do takiej sytuacji, ponieważ z niecierpliwością czekamy na czwarty etap odmrażania gospodarki.

Raport o koronawirusie 22.05.2020

W piątek 22 maja ok. godz. 10.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu. To oczywiście nie jest jeszcze całkowita liczba dzienna. Poranny raport trzeba będzie dodać do wieczornego, by otrzymać liczbę wszystkich pacjentów w Polsce, u których w piątek wykryto zakażenie koronawirusem.

Najnowsze wykryte przypadki dotyczą województw:
śląskiego (168),
dolnośląskiego (19),
wielkopolskiego (16),
opolskiego (10),
świętokrzyskiego (5),
pomorskiego (4),
podlaskiego (4),
lubelskiego (3),
kujawsko-pomorskiego (2),
lubuskiego (2),
zachodniopomorskiego (2),
małopolskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia ze smutkiem poinformowało na Twitterze i Facebooku o śmierci kolejnej osoby z Covid-19.

Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M Tychy.

Przypomnijmy, że do wczoraj liczba zmarłych, których jako oficjalną przyczynę śmierci podano koronawirusa, wynosiła 972. 672 osoby miały 70 lat i więcej, z czego 414 osób – 80 lat i więcej. 15 zmarłych nie ukończyło 40. roku życia.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 20 379

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: twitter.com, www.popularne.pl, tvn24.pl
Fotografie: Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować