×

Ranna ukraińska dziewczynka nagrała wiadomość do Putina [wideo]

Brutalny atak agresywnego zmienił życie całej Ukrainy. Ludzie w jedną noc musieli zostawić cały dobytek życia i uciekać. Jedni udali się do schronów, gdzie koczują do dziś. Inni postanowili, że spróbują znaleźć schronienie za granicą.

Ranna ukraińska dziewczyna nagrała wiadomość do Putina

Dziś w telewizji mogliśmy zobaczyć nagłówki, które nazywają prezydenta Rosji „agresorem” i „bandytą”. Zachodni Świat akceptuje polityki Kremla, która od czwartku pozbawiła życia setki ludzi. Wśród ofiar wojny są też dzieci. Bezwzględne wojska bombardują przedszkola, szpitale i budynki mieszkalne.

Poruszające wideo z ranną dziewczynką opublikował na Twitterze portal Nexta TV:

Widać na nim ranną ukraińską dziewczynkę. Widać, że jest przerażona. Takiego piekła nie powinny doświadczać niewinne dzieci.

– Władimirze Putinie. Zwracają się do ciebie ukraińskie dzieci. Zabierz swoje wojska – mówi dziewczynka.

Ostrzelano przedszkole w mieście Ochtyrka

Strzelanie i bombardowanie miejsc, w których znajdują się bezbronne dzieci to niewybaczalna zbrodnia. One nie mają broni, nie wiedzą czym zawiniły. Nie zasługują na to, by ginąć w cierpieniu i strachu. Od początku inwazji nie ma taryfy ulgowej dla takich miejsc.

Przewodniczący obwodu sumskiego Dmytro Ołeksijowycz, poinformował media, o ostrzelaniu domów, schronów i przedszkola. Rosyjskie wojska za pomocą 220-mm pocisków, strzelały w budynki użytku publicznego. Wśród rannych były dzieci.

„Dzisiejsze rosyjskie ataki na przedszkola i sierocińce to zbrodnie wojenne i pogwałcenie Statutu Rzymskiego. Wspólnie z Kancelarią Prokuratora Generalnego zbieramy te i inne materiały, które niezwłocznie przekażemy do Hagi. Odpowiedzialność jest nieunikniona” – alarmował na Twitterze polityk

Módlmy się za Ukraińskie dzieci

Módlmy się, by jak najwięcej z nich nie doświadczyło straty. By mogły jeszcze przeżyć beztroskie dzieciństwo, bo na nie zasługują.

Źródła: twitter.com

Może Cię zainteresować