×

Rafał Trzaskowski na kwarantannie! „Miałem kontakt z osobą zarażoną”

Rafał Trzaskowski na kwarantannie trafił po tym, gdy okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną. Włodarz stolicy Polski napisał w mediach społecznościowych o swojej „samoizolacji”.

Rafał Trzaskowski na kwarantannie

Prezydent Warszawy w ostatnich dniach mocno wspierał ogólnopolski Strajk Kobiet. Trzaskowski o zamknięciu cmentarzy oraz obecnej polityce PiS wypowiadał się w bardzo ostrych słowach.

Natomiast dzisiaj (2 listopada) włodarz stolicy Polski poinformował na Facebooku o tym, że miał kontakt z osobą zakażoną i zdecydował na swoją samoizolację. Nie wiadomo, ile ma ona potrwać. Polityk jednak nie rezygnuje z pracy i będzie ją kontynuował zdalnie.

W niedzielę dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zarażoną #koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym rozpoczynam samoizolację. Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, pracujemy w trybie zdalnym

– napisał Trzaskowski.

Covid-19 atakuje polityków

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni polityk w Polsce, który miał kontakt z koronawirusem. Ostatnio na izolację trafił Andrzej Duda, u którego zdiagnozowano Covid-19. Zaraził się prawdopodobnie od jednego ze swoich współpracowników.

Z kolei 21 października media informowały, że także Jarosław Kaczyński znalazł się na przymusowej kwarantannie. To spowodowało zmiany w rozkładzie dnia prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, warszawa.tvp.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować