×

Rafał Królikowski pożegnał brata. Jego słowa bardzo wzruszyły zgromadzonych

Rafał Królikowski pożegnał brata, chociaż głos bardzo mu się łamał. Pogrzeb popularnego aktora odbył się dzisiaj w Warszawie. Wzięły w nim udział tłumy.

Uroczystość pogrzebowa Pawła Królikowskiego

Stan zdrowia Pawła Królikowskiego był bardzo ciężki od grudnia 2019 roku. Niestety, pod koniec lutego media obiegła smutna wiadomość o śmierci aktora. Okazało się też, że już od miesiąca przebywał w śpiączce farmakologicznej.

Dzisiaj, tj. 5 marca w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe aktora. Królikowski spoczął na Powązkach Wojskowych.

Ostatnie pożegnanie Królikowskiego

Dziś mogliśmy usłyszeć wzruszające mowy pożegnalne. Na pogrzeb do Warszawy wielu żałobników przybyło ze Zduńskiej Woli, rodzinnego miasta aktora. Paweł Królikowski wraz z bratem spędzili w tym mieście lata swojego dzieciństwa i to właśnie tam, nadal mieszkają jego rodzice.

Rafał Królikowski pożegnał starszego brata wzruszającymi słowami. Podkreślił, że zawsze byli ze sobą blisko:

Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola, jakie mi życie do tej pory powierzyło. Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać jaki kupić samochód, znałeś się na tym. Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne miejsce w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem. Żegna cię nasze królicza rodzina. Cześć kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną zaskakującą drogą.

Spoczywaj w pokoju [*]

Źródła: www.se.pl, www.niedziela.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować