×

Paweł Królikowski w ciężkim stanie. Rodzina aktora musi podjąć trudną decyzję

Paweł Królikowski 20 grudnia trafił do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jego stan określany jest jako poważny. Sam aktor mówił, że walczy z chorobą nowotworową. Wspiera go rodzina oraz przyjaciele z planu.

Nierówna walka

Paweł Królikowski na początku października mówił, że zmaga się z chorobą nowotworową. Aktor niestety nie jest pozytywnie nastawiony i nie chce mówić o chorobie :

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przyszedł taki moment, żeby przeżyli tę chorobę i zyskali znowu zdrowie.

Stan zdrowia Pawła Królikowskiego

Królikowski jednak zawsze podkreśla, że ma ogromne wsparcie od osób, które go otaczają. Nie tylko od samej rodziny, ale także od kolegów z planu. Najbliżej niego zawsze jest i wspiera go w chorobie oczywiście żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska:

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny. Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Polsat

Lekarze nie pozwolili aktorowi opuścić szpitala nawet na święta. Właśnie dlatego cała rodzina zjawiła się u niego w Boże Narodzenie.

Pawła wspierają koledzy z planu

Ilona Ostrowska, czyli serialowa Lucy już nie może doczekać się kiedy jej przyjaciel Królik wyjdzie ze szpitala:

Z moim Przyjacielem Królikiem ?Zdrówka Kochany. Wracaj, się nie wygłupiaj, musimy jeszcze dużo namieszać. Czekam na Ciebie w boksach. Twoja Lucynda

Bogdan Kalus, który grał z Królikowskim w serialu „Ranczo” również mocno wierzy, że Paweł wygra z chorobą:

Wszyscy bardzo się przejęliśmy. Trzymam za Pawła mocno kciuki i wierzę, że szybko wróci do zdrowia i do domu. Rozumiem, co przeżywają jego najbliżsi. Sam kilkanaście lat temu w takim samym czasie miałem zawał. Wiem co to znaczy spędzić święta i Nowy Rok w szpitalu. Paweł to fantastyczny i ciepły facet bez zadęcia. Musi wyzdrowieć.

To nie pierwsze problemy

Przypomnijmy, że aktor 4 lata temu przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu w klinice neurochirurgii u prof. Ząbka. Wtedy szczęśliwie uniknął śmierci.

Natychmiastowa operacja i odpowiednia rekonwalescencja sprawiły, że udało mu się nawet wrócił do pracy i zagrać w serialu „W rytmie serca”. Na antenie mówił wtedy:

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać

W tym roku znowu pojawiły się u niego problemy zdrowotne. We wrześniu tego roku przeszedł kolejną operację w tej samej klinice. Jego stan nadal jest poważny. Prawdopodobnie aktor zmaga się z nowotworem mózgu.

Razem z żoną szukają pomocy również za granicami naszego kraju. Jak podaje „Fakt” w niedługim czasie rozważają wyjazd do Niemiec, aby uzyskać zalecenia, co do dalszej terapii aktora.

Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i wiele optymizmu w tych ciężkim dla niego czasie!

Źródła: gwiazdy.wp.pl, gwiazdy.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować