×

Rada przy Putinie o inwazji na Ukrainę. „Koszt wykorzystania wojska zbyt wysoki”

Rada przy Putinie o inwazji na Ukrainę. ​Rada Praw Człowieka przy prezydencie Rosji wezwała Władimira Putina do natychmiastowego zakończenia działań wojennych. Jak się okazuje, oświadczenie z tym związane podpisało aż 13 jej członków. Zrobili to między innymi: Aleksander Asmołow, Igor Kaljapin, Nikołaj Sanidze, Aleksander Sokurow.

Rada przy Putinie o inwazji na Ukrainę. „Duże koszty”

Oświadczenie wystosowane przez Radę Praw Człowieka przy prezydencie Rosji zawierało wiele argumentów, które przemawiają za tym, aby jak najszybciej zakończyć rosyjską inwazję na Ukrainę. Zaczęto od tego, że koszy tej wojny są zbyt wysokie:

Ostatni tydzień pokazał, że koszt wykorzystania wojska do rozwiązywania istniejących problemów jest zbyt wysoki. Działania wojenne na Ukrainie należy jak najszybciej powstrzymać, a wszelkie spory między obydwoma krajami powinny być rozstrzygane w ramach negocjacji.

Rada przy Putinie o inwazji na Ukrainę
Instagram

„Wolność słowa i inne podstawowe wolności nie powinny podlegać dodatkowym ograniczeniom”

Oczywiście członkowie rady odnieśli się też do tego, ile osób zginęło. Niestety obie strony są bardzo poszkodowane. Jednak najgorsze jest to, że życie straciło wiele cywilów po stronie ukraińskiej. W tym wiele dzieci.

Jak można się było spodziewać, sytuacja, w której armia rosyjska prowadzi wojnę w sąsiednim kraju, ma poważne konsekwencje, w tym w kwestii ochrony praw człowieka. Zginęły już co najmniej setki obywateli Rosji i Ukrainy

– napisano w oświadczeniu.

Podkreślono w nim także, że „wolność słowa i inne podstawowe wolności nie powinny podlegać dodatkowym ograniczeniom”. Co więcej, wspomniano, że to wszystko, co już do tej pory ogranicza to wszystko, np. ustawa o karze za „fałszywe wiadomości” o rosyjskiej armii, powinny zostać zrewidowane i zmienione.

Pod wspomnianym apelem podpisało się 13 członków Rady. Byli to między innymi Aleksander Asmołow, Igor Kaljapin, Nikołaj Sanidze, Aleksander Sokurow.

Źródła: wydarzenia.interia.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij