×

Władimir Putin przemawiał z klatki? Rosyjska telewizja dobrze to ukryła

Władimir Putin przemawiał z klatki? Podczas propagandowej imprezy na stadionie Łużniki wystąpił przed wielotysięcznym tłumem. Uwagę przyciągała m.in. specjalna instalacja, której miał zażyczyć sobie prezydent Rosji. Szwedzi zauważyli, że rosyjska telewizja podczas transmisji sprytnie zamaskowała coś, co było doskonale widoczne z trybun…

Putin przemawiał z klatki?

Po doniesieniach, że Putin ukrywa się w bunkrze, panicznie boi się o swoje życie i nie ufa nawet najbliższym współpracownikom, występ przed dziesiątkami tysięcy ludzi na stadionie Łużniki w Moskwie był sporym zaskoczeniem. Pojawiła się nawet teoria, że podczas koncertu przemawiał sobowtór Putina.

Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego do spraw bezpieczeństwa, w rozmowie z „Faktem” stwierdził, że Putin zabezpieczył się, występując w kamizelce kuloodpornej. Ale czy tylko tak miałby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Dziennikarze szwedzkiego dziennika „Expressen” twierdzą, że Władimir Putin podczas wystąpienia na stadionie Łużniki przemawiał do Rosjan… z sześciometrowej, pancernej klatki ze szkła.

Państwowa telewizja, która transmitowała to wydarzenie, miała sprytnie ukryć klatkę, pokazując jedynie ujęcia, które przedstawiały Władimira Putina z bliska. Natomiast oszklony heksagon był doskonale widoczny z trybun, czego mają dowodzić takie ujęcia:

Szwedzi piszą też o kuloodpornych osłonach, parasolach i wyszkolonych ochroniarzach, towarzyszących Putinowi.

Boi się zamachu?

Ukraińcy od wielu dni przekonują, że oligarchowie mogą planować zamach na prezydenta Rosji. Podobnego zdania jest wielu ekspertów. Występ w klatce byłby najlepszym potwierdzeniem tej teorii.

Co ciekawe, rozmówcy szwedzkiego dziennika uważają, że szanse na zamach stanu lub pucz wojskowy są raczej niewielkie.

Putin kontroluje wszystko, co dzieje się w Rosji. Parlament to tylko jego marionetki, zaś prawdziwa opozycja jest w więzieniu lub została uciszona w inny sposób

– twierdzi Klas-Göran Karlsson, profesor historii i ekspert ds. Rosji na Uniwersytecie w Lund.

Martin Kragh, wicedyrektor Ośrodka Studiów Europy Wschodniej w Instytucie Polityki Zagranicznej dodaje, że Putina otacza bardzo silna ochrona. Do prezydenta Rosji nie może się zbliżyć nikt niepowołany.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij