in

7 często ignorowanych zachowań dziecka, które mogą świadczyć o jego niebezpiecznych zapędach

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było grzeczne, zdolne i empatyczne. Niestety nie zawsze tak się dzieje, ale można wyprzedzić fakty i zareagować znacznie wcześniej. Niepokoić mogą pewne znaki, które wskazują, że dziecko w przyszłości może być psychopatą. Ich działania często są bagatelizowane przez rodziców, którzy po prostu stwierdzają, że to nic takiego, co robi ich pociecha. My jednak alarmujemy!

Zacząć należy od Triady MacDonalda. Są to 3 oznaki zachowań dzieci, które wskazują (z bardzo dużym prawdopodobieństwem), że takie dzieci są skłonne do popełniania bardzo brutalnych przestępstw w przyszłości. Triada została stworzona przez J.M. Macdonalda, amerykańskiego psychiatrę, który przeanalizował zachowanie około 100 przestępców.

1. Okrucieństwo wobec zwierząt

Okrucieństwo wobec zwierząt jest jednym z najbardziej oczywistych objawów zaburzeń psychicznych u dziecka. Jeśli wytłumaczysz dziecku, że nie jest w porządku, gdy ciągnie za ogon Waszego pieska lub że nie może ciągnąć zwierzaka zbyt mocno na smyczy i nie powtórzy tych działań w przyszłości, to nie masz się czym martwić. Ale kiedy dzieci są brutalne wobec naszych mniejszych braci, nadszedł wtedy czas, aby wkroczyć do akcji. Jest to sposób, w jaki przyszli seryjni mordercy wyrażają swój gniew za pomocą absolutnie bezbronnych zwierząt. Co więcej, często zabijają swoje ofiary w taki sam lub podobny sposób, jak krzywdzą zwierzęta. Związek między wykorzystywaniem zwierząt a psychopatią jest tak oczywisty, że FBI w USA zaczęło nawet rejestrować przypadki wykorzystywania zwierząt w swoich corocznych raportach karnych. Spójrz na zdjęcie poniżej. To Jeffrey Dahmer, amerykański seryjny morderca, który dostał dożywocie. Zwróć uwagę, w jaki sposób trzyma kotka…

7 często ignorowanych zachowań dziecka, które mogą świadczyć o jego niebezpiecznych zapędach
Udostępnijwikipedia

2. Zamiłowanie do ognia

Piromania, czyli miłość do podpalania, jest drugim znakiem. To jest inny sposób wyrażania gniewu i frustracji.

3. Mimowolne oddawanie moczu

Oczywiście nie ma 100% gwarancji, że dziecko, które się moczy, będzie w przyszłości maniakalnym mordercą. Jednak to zaburzenie często prowokuje akty podpalenia, znęcanie się nad zwierzętami i wiele innych rzeczy, ponieważ ten stan jest upokarzający dla dziecka. W rezultacie wpadają w gniew i szukają ujścia tych emocji. Jeśli rodzice nie reagują dobrze na fakt, że ich dziecko ma takie wypadki lub przyjaciele dziecka kpią z niego, może to doprowadzić do tragedii. Na przykład Andrei Chikatilo cierpiał na moczenie. Był jednym z najokrutniejszych psychopatów w Rosji.

7 często ignorowanych zachowań dziecka, które mogą świadczyć o jego niebezpiecznych zapędach
Udostępnijbrightside

4. Ciągłe naruszanie zasad

To normalne, że dzieci się nam czasem sprzeciwiają, ale w tym przypadku mówimy o skrajnych przypadkach. Dzieci o cechach psychopatycznych zupełnie inaczej pojmują łamanie zasad: czerpią z tego radość i adrenalinę. To samo dotyczy adrenaliny, której doświadczają ludzie, którzy popełniają zbrodnie. Joanne Rowling opisała to bardzo dobrze w Harrym Potterze w rozdziałach dotyczących dzieciństwa Voldemorta. Jeśli pamiętasz, profesor Dumbledore znalazł kradzione zabawki w swojej szufladzie. Zabawki należały do ​​innych dzieci. Nie potrzebował ich, ale po prostu cieszył się, że ktoś stracił coś ważnego.

7 często ignorowanych zachowań dziecka, które mogą świadczyć o jego niebezpiecznych zapędach
Udostępnij© Warner Bros.

5. Kłamanie bez wyrzutów sumienia

Jeśli dziecko kłamie, bo boi się kary, można to jeszcze zrozumieć. Jednak jeśli dziecko kłamie, bez skrupułów i z bardzo pewnym wyrazem twarzy – to jest powód do zmartwienia. Może coś jest z nimi nie tak. Może po prostu lubi oszukiwać? Kolejna ważna rzecz: gdy dziecko, które ma cechy psychopatyczne zostaje złapane, zaczyna się wściekać i wpadać nawet w histerię, a to jest forma manipulacji. Ale to nie dlatego, że to ich wina, ale dlatego, że ich kłamstwo zostało odkryte.

6. Nękanie innych

Oczywiście nie każdy łobuz jest przyszłym maniakiem. Ludzie mogą stać się chuliganami z wielu powodów: mogą chcieć uwagi, władzy lub chcą dokuczyć w ten sposób rodzicom, którzy nie są dobrzy dla nich. Jest jednak jeden powód, który może pomóc ci odkryć prześladowcę o cechach psychopatycznych: upokarzają innych tylko dlatego, że im się to podoba.

7 często ignorowanych zachowań dziecka, które mogą świadczyć o jego niebezpiecznych zapędach
Udostępnij© dailymail

7. Brak empatii i wrażliwości

Dzieci z cechami psychopatycznymi nie demonstrują strachu równie łatwo jak ich rówieśnicy i nie odczuwają stresu na tym samym poziomie. Nie mają pojęcia, czym jest współczucie. Dlaczego? Pierwszy rok życia dziecka jest najistotniejszy w określaniu przyszłości jego zdrowia psychicznego. Psychopaci nie pojawiają się z powietrza. Wystarczy spojrzeć na ich wczesne lata, na to, co działo się z tymi dziećmi, gdy tylko się urodziły. Na przykład, jeśli płakały przez pierwsze 6 miesięcy i nikt się nimi nie opiekował, nikt ich nie karmił, gdy były głodne, nikt im nie pomagał, ich mózg zapamiętał to i zdawał sobie sprawę, że uczucia nie mają znaczenia. Wtedy zaczynają się formować zupełnie inne struktury w oparciu o tę koncepcję. Co więcej, jest to ciekawy fakt: jeśli dziecko dorastało w dobrym środowisku, ale po ukończeniu 5 lat nastąpiła jakaś przemoc w jego życiu, szanse na to, że stanie się psychopatą są znacznie niższe, ponieważ w młodym wieku ktoś dbał o jego rozwój i dawał mu miłość. Oznacza to, że rodzice ponoszą ogromną odpowiedzialność nie tylko za zdrowie dziecka, ale także za sposób, w jaki dziecko widzi świat. A jeśli to dziecko ma jakieś odchylenia, zawsze lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Fotografie: youtube.com, ru.wikipedia.org