×

„Szatan boi się Jana Pawła II”. Porażające wyznania słynnego egzorcysty

Niewiele osób wie, że wiele lat temu miało miejsce przeprowadzenie egzorcyzmu przez papieża Jana Pawła II w Watykanie. O wszystkim opowiedział znany watykański egzorcysta.

Przeprowadzenie egzorcyzmu przez papieża

Słynny watykański egzorcysta ks. Gabriele Amorth, który zmarł w 2016 roku w swoich publikacjach ujawnił, że Jan Paweł II przeprowadził egzorcyzm w 1982 roku. Wówczas przyprowadzono do niego 22-letnią Francescę opętaną przez demona. Wcześniej żaden egzorcysta nie mógł sobie poradzić z jej przypadkiem.

Jak wspomina ksiądz Amorth, to była przerażająca scena:

Tarzała się po podłodze i krzyczała tak głośno, że słychać ją było w pobliskich pomieszczeniach. Chociaż sam wielokrotnie miał do czynienia z opętanymi, którym pomagał wyzwolić się spod władzy szatana, ten przypadek zrobił na nim ogromne wrażenie.

Jednakże papież się nie poddawał i nieustannie modlił się nad biedną kobietą. Po kilku minutach 22-latka znieruchomiała i na jej twarzy pojawił się spokój. Okazało się, że nie był to pierwszy i ostatni egzorcyzm w wykonaniu Jana Pawła II, co potwierdzili fotograf Arturo Mari i kamerdyner Angelo Gugel.

Szatan bał się polskiego papieża

W trakcie jednej z pielgrzymek, gdy papież przejeżdża wśród tłumu, nagle w kierunku głowy kościoła skierowano liczne bluźnierstwa. Okazało się, że kobieta atakowała werbalnie Jana Pawła II, jednakże ochrona nie była wstanie sobie poradzić z nią. Papież wówczas wysiadł z papamobile i zaczął się modlić nad tą kobietą.

Ta powoli osunęła się na ziemię, jednak na jej twarzy zagościł spokój. Papież pogłaskał po ojcowsku ją po głowie i wrócił do samochodu, aby kontynuować dalszą podróż. Jak twierdzi ks. Gabriele Amorth, wówczas szatan mocno znienawidził Jana Pawła II.

Walka o ludzkie dusze

Służbę egzorcysty ks. Gabriele Amorth pełnił przez ponad 30 lat i przeszedł na emeryturę dopiero 2 miesiące przed śmiercią. Jest także założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów oraz autorem licznych publikacji książkowych. Niektóre z nich okazywały się bestsellerami, zwłaszcza, że ks. Amorth dzielił się w nich sekretami dotyczącymi pracy egzorcysty. W swoim życiu przeprowadził prawie 160 tys. przeróżnych egzorcyzmów.

Wielokrotnie opowiadał także o tym, że w trakcie walki z demonami wzywał imię Ojca Pio oraz Jana Pawła II. Według niego, szatan nienawidzi papieża. Nawet zdołał dowiedzieć się, dlaczego:

Zapytałem kiedyś szatana, dlaczego tak bardzo Go nie znosi. Pierwsza odpowiedź brzmiała: „Ponieważ zniszczył moje plany”. Myślę, że chodzi tu o komunizm. Kiedy indziej powtórzył kilkakrotnie: „Wyrwał mi wielu młodych”.

Według relacji kapłana, szatan nienawidził papieża jeszcze bardziej niż ojca Pio. Gdy wymawiał jego imię, szarpał ciałem opętanego i krzyczał nienawistne hasła w kierunku księdza.

Przed swoją śmiercią ks. Gabriele Amorth wielokrotnie powtarzał, że rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Ludzie coraz częściej nie uważają na to, czym się bawią (czarna magia, tarot etc.). To sprawia, że są bardziej podatni na działanie złego ducha.

Źródła: https://www.niedziela.pl/artykul/149777/nd/ , https://misyjne.pl/przerwa-artykul/egzorcysta-watykanu-ks-gabriele-amorth-o-tym-jak-powstalo-pieklo-wideo/ , kobieta.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować