×

Dwóch braci stworzyło film „Matrix”. Później zmienili płeć i są siostrami!

Bracia Larry i Andy Wachowski dali się poznać światu jako twórcy filmu „Matrix”. Dziś ciężko powiedzieć, że wciąż łączy ich braterska więź, bowiem oboje dokonali korekty płci i stali się siostrami Laną i Lilly Wachowski. Przemiana twórców filmu „Matrix” nie była łatwa. Mimo przeciwności losu rodzeństwo nie poddało się i walczyło do samego końca o to, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Poznaj niezwykłą historię przemiany sióstr (wcześniej braci) Wachowski.

Larry (obecnie Lana) i Andy (obecnie Lilly) w dzieciństwie

Larry i Andy dorastali w Chicago wraz ze swoimi dwiema siostrami. Od najmłodszych lat rodzeństwo pasjonowało się sztuką filmową, w związku z czym uwielbiało spędzać długie godziny w kinie.

Larry, będąc jeszcze w szkole katolickiej, uświadomił sobie, że jego dziewczęca natura została uwięziona w ciele chłopca. Do dziś pamięta, jak zakonnica uderzyła go, gdy miał ustawić się w kolejce wraz z innymi chłopcami, a on zawahał się, czy nie stanąć za dziewczynkami. To było jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń, jakiego doświadczył na własnej skórze.

Po studiach Larry i Andy założyli firmę budowlaną, która pozwoliła im godnie żyć. Każdą wolną chwilę poświęcali natomiast pasji do pisania filmowych scenariuszy. Z czasem Larry coraz gorzej czuł się w ciele mężczyzny, aż w końcu postanowił wyjawić prawdę rodzinie. Miało to miejsce na planie drugiej i trzeciej części trylogii Matrix. Bardzo bał się tego momentu.

Ten fakt napełniał mnie takim przerażeniem, że nie spałam całymi dniami. Nawet opracowałam plan z moim terapeutą. Zajęło to trzy lata. Może pięć. Po kilku tygodniach od przygotowania planu zadzwoniła moja mama. Wyznała jej całą prawdę… Moje największe obawy dotyczyły utraty rodziny. Kiedy mnie zaakceptowali, wszystko inne było bułką z masłem – ujawniła Lana w wywiadzie dla The New Yorker

Był marzec 2016 roku, kiedy Andy Wachowski także ujawnił się jako osoba transpłciowa.

Wiedziałam, że w pewnym momencie będę musiała ujawnić się publicznie. Wiesz, kiedy żyjesz jako osoba transpłciowa, jest to… trochę trudne do ukrycia. Żyjemy w wymuszonym przez większość binarnym świecie płci. Oznacza to, że kiedy jesteś transpłciowy, musisz zmierzyć się z trudną rzeczywistością przez resztę Twojego życia w świecie, który jest ci otwarcie wrogi

Przemiana twórców filmu Matrix

Dziś siostry są dumne z siebie, że zdecydowały się na tak odważny krok, jakim jest zmiana płci. Obie są szczęśliwe, że udało się im przetrwać wrogie środowisko wobec społeczności transpłciowej, choć „uszczypliwych” komentarzy pod ich adresem wciąż nie brakuje.

Nadal jesteśmy demonizowani i oczerniani w mediach, w których przedstawia się nas jako potencjalnych drapieżców, aby powstrzymać nas nawet przed korzystaniem z cholernej łazienki. Więc tak, jestem transpłciowa. I tak, zmieniłam się – przyznała w oświadczeniu jedna z sióstr

O życiu prywatnym Lany i Lilly niewiele wiadomo, bowiem obie strzegą swojej prywatności i nie zamierzają dzielić się nią z mediami. Jak same uważają, nie ma to nic wspólnego z wcześniejszą zmianą płci.

Siostry Wachowski, bo tak należy dzisiaj o nich mówić, mają w swoim dorobku takie produkcje jak „Matrix”, „Atlas chmur”, „Speed ​​Racer”, „Jupiter” czy serial „Sense8”.

Źródła: time.com, people.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować