×

Przekłuła uszy 8-tygodniowej córce. Na kobietę wylała się fala hejtu

Levi Connell przekłuła uszy córce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczynka w momencie zabiegu miała zaledwie osiem tygodni. Decyzja kobiety spotkała się z dużą falą hejtu.

Przekłuła uszy córce

Lokalny portal Leeds Live przedstawił historię 24-letniej Levi Connell. Od tamtej pory w ogólnokrajowych portalach w Wielkiej Brytanii toczą się zażarte dyskusje na temat tego, w jakim wieku dzieci powinny być poddawane zabiegom kosmetycznym. Decyzja młodej mamy spotkała się bowiem z dużą falą hejtu zarówno ze strony jej bliskich, jak i internautów.

Levi Connell postanowiła przekłuć uszka swojej córeczce. Jednak nie to wywołało oburzenie w sieci. Otóż kobieta poddała zabiegowi dziewczynkę, gdy ta miała zaledwie 8 tygodni. Jak sama przyznała, jej matka i ojciec Willow odradzali jej ten pomysł:

Miała 8 tygodni, kiedy zabrałam ją do kosmetyczki i to zrobiłam. Wszyscy mi mówili, że jest za młoda. Ale jak teraz na nią patrzę, to w kolczykach wygląda idealnie.

Swoją decyzją pochwaliła się w mediach społecznościowych. Internauci nie zostawili na kobiecie suchej nitki.

Oskarżono ją o znęcanie

Levi Connell po opublikowaniu wpisu stała się celem ataków ze strony innych matek. Zaczęto ją nawet oskarżać o znęcanie się nad dzieckiem.

Słyszałam pocztą pantoflową, że ludzie mówią o mnie różne rzeczy. Widziałam komentarze na Facebooku, w których ludzie mówili, że to znęcanie się nad dziećmi, a to jest obrzydliwe – nie rozumiem jak można mówić tak okropne rzeczy o innej osobie.

Kobieta w rozmowie z Leeds Live powiedziała, że ona sama miała przekłute uszy mając 10 tygodni. Podobny zabieg u Willow chciała już wykonać, gdy ta miała zaledwie 4 tygodnie. Wówczas odwiedziono ją od tej decyzji.

Jak podkreśla Levi Connell, decyzja o przekłuciu uszu córce w tak młodym wieku „oszczędza jej przyszłych irytacji”.

Gdy będzie starsza mogłaby powiedzieć, że chce przekłuwać, a potem że jednak nie. Teraz to już załatwione, będzie miała przekłute na zawsze

– stwierdziła młoda matka. Na koniec dodała, że inni ludzie nie powinni wyrażać swojego zdania na temat, który ich nie dotyczy.

Kiedy najlepiej przekłuć uszy u dziecka?

Masz córeczkę i zastanawiasz się, kiedy najlepiej przekłuć u niej uszka? Amerykańska Akademia Pediatrii radzi, aby poczekać z tym do momentu, aż dziecko będzie na tyle duże, aby samodzielnie zadbać o przekłute uszy i wsadzone do nich kolczyki. Komplikacje występują w każdej grupie wiekowej, a przekłucie uszu u najmłodszych niemowląt absolutnie nie zmniejsza ilości powikłań.

Według AAP, najlepiej zaczekać do momentu, aż dziewczynka będzie mogła samodzielnie podjąć decyzję o tym, że chce mieć kolczyki. Jeżeli zdecyduje się na zabieg przekłuwania uszu, to należy zadbać o najwyższe standardy tej procedury.

Źródła: www.wprost.pl, www.leeds-live.co.uk, mamapediatra.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij