×

Warszawa: Plac Zawiszy zablokowany. Na ulicy leżą świńskie łby i płoną opony

Plac Zawiszy w Warszawie został zablokowany. Rolnicy z AGROunii położyli na ulicy świńskie łby, rozsypali jabłka i podpalili stare opony.

Protest rolników

Warszawiacy zostali odcięci od drogi, to symboliczne pokazanie rolników odciętych od rynków sprzedaży w Polsce. To przedsmak tego, co może wydarzyć się w najbliższych dniach

Jeśli rząd, minister nie będą pracować na rzecz rolnictwa i odzyskania przez polskich przedsiębiorców handlu to przetniemy Warszawę na pół – mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii

Utrudnienia na drogach

Komisarz Jarosław Florczyk z Komendy Stołecznej Policji prosi o omijanie regionu Placu Zawiszy. Policjanci z ruchu drogowego wysyłają kierowców na objazdy. Protestujący rolnicy być może zostaną ukarani mandatami, jednakże na tę chwilę policja musi ustalić ich tożsamość.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z protestem autobusy i tramwaje kierowane są „na najbliższe przejezdne szlaki komunikacyjne”.

Czego chcą protestujący rolnicy?

AGROunia chce m.in. gwarancji na półkach w supermarketach 50 procent polskich produktów, tych tradycyjnie wytwarzanych w naszym kraju, i znakowania żywności flagą pochodzenia. 

Może Cię zainteresować

zamknij