×

Prostytutka ze Szczecina utopiła dziecko tuż po porodzie. Sąd złagodził jej wyrok

Eleonora Z. to 43-letnia prostytutka ze Szczecina, która dopuściła się makabrycznego czynu. Kobieta w 2017 roku zaszła w ciążę prawdopodobnie z jednym ze swoich klientów. Ciążę, którą za wszelką cenę ukrywała przed swoimi znajomymi. Nie chcąc, aby prawda wyszła na jaw, w okrutny sposób odebrała maleństwu życie, kiedy tylko przyszło na świat. Teraz usłyszała wyrok.

Prostytutka ze Szczecina urodziła dziecko do wiadra, po czym wyrzuciła je do śmietnika

43-latka mieszkała na działkach na Wyspie Puckiej niedaleko trasy Szczecin-Stargrad, a więc miejsca, gdzie na co dzień zarabiała na życie. Tam również bez obecności osób trzecich urodziło się jej niechciane dziecko. Kobieta urodziła do wiadra i zostawiła w nim maleństwo, by to utopiło się w wodach płodowych. Kiedy noworodek zmarł, zapakowała go w reklamówkę i wyrzuciła do śmietnika niczym śmieci.

prostytutka ze Szczecina
Pixabay

Ostatecznie opowiedziała o wszystkim w tajemnicy swojej koleżance Andżelice

Eleonora opowiedziała o narodzinach i śmierci dziecka koleżance Andżelice. Ta nie mogąc się z tym pogodzić, doniosła na nią na policję.

Dziecko wpadło do wiadra główką. Żyło może pięć minut. Przecięłam pępowinę i wyrzuciłam reklamówkę z noworodkiem na śmietnik – zeznała 43-latka

Wyrok dla dzieciobójczyni

Sprawa trafiła do sądu. Za okrutne pozbawienie życia nowo narodzonego dziecka, oskarżyciel Maciej Jóźwiak chciał, aby kobieta trafiła za kraki na 25 lat. Jego zdaniem w ten sposób nie postępują nawet zwierzęta, które chronią swoje potomstwo. Co na to Eleonora? Jak się okazuje, nie wykazywała podczas rozprawy żadnych emocji i tylko raz poprosiła sąd o łaskę. Ostatecznie 43-latka 10 czerwca 2019 roku została skazana prawomocnym wyrokiem na 15 lat pozbawienia wolności. Sąd tłumaczył, że kara nie jest wyższa tylko dlatego, że kobieta dopuściła morderstwa będąc jeszcze w szoku poporodowym.

Oskarżona była w pełni świadoma swoich czynów, na co może wskazywać fakt, że gdy poczuła, że rodzi, wychodząc z altany, zabrała ze sobą wiadro i nożyczki potrzebne do przecięcia pępowiny – uzasadniał wyrok sąd

prostytutka ze Szczecina
Wikipedia

15 lat pozbawienia wolności za pozbawienie życia dziecka. Co myślicie o takiej decyzji sądu?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij