×

Próbował porwać 11-latkę z przystanku. Biegał za nią z nożem

Zuchwała próba porwania w biały dzień, tuż przy drodze. 30-letni mężczyzna próbował porwać 11-latkę z przystanku, na którym czekała na przyjazd autobusu szkolnego. Dziewczynka przeżyła chwile grozy, ale zachowała zimną krew.

Próbował porwać 11-latkę z przystanku

Dramatyczne chwile rozegrały się na przystanku autobusowym w mieście Pensacola na Florydzie. 11-letnia dziewczynka czekała samotnie na przyjazd autobusu szkolnego. Ten moment wykorzystał napastnik.

Jak widać na nagraniu, które udostępniła policja, biały Dodge Journey zatrzymuje się na poboczu. Potem kierowca wysiada z pojazdu i zaczyna biec w stronę dziewczynki. Ma w ręku nóż. Napastnik chwyta 11-latkę i zaczyna ją nieść w kierunku auta, ale rezolutna dziewczynka nie poddaje się bez walki. Szarpie się, stawia opór, a po chwili walki na ziemi dziewczynce w końcu udaje się jej uwolnić z uścisku agresora.

Gdy dziewczynka uciekła, mężczyzna wrócił do samochodu i odjechał.

30-latek już wcześniej ją obserwował

Śledczym udało się odczytać numery rejestracyjne pojazdu i ustalić tożsamość jego kierowcy. To 30-letni Jared Paul Stang. 11-latka rozpoznała napastnika. Co więcej, dziewczynka wyznała, że widziała mężczyznę już dwa tygodnie przed tym zdarzeniem. Stang najwyraźniej upatrzył sobie ofiarę i przez cały ten czas ją obserwował.

Podszedł do niej dwa tygodnie temu na przystanku autobusowym i sprawił, że poczuła się nieswojo

– przekazał szeryf okręgu Escambia Chip Simmons.

Od tego incydentu każdego dnia mama odprowadzała 11-latkę na przystanek i czekała z nią na przyjazd autobusu szkolnego. Wtorek był pierwszym dniem, gdy tego nie zrobiła. Stang tylko na to czekał.

Nie mogę przestać myśleć, że to mogłoby się skończyć zupełnie inaczej. Gdyby ta 11-letnia dziewczynka nie myślała o walce i po prostu się poddała, to mogłoby się to skończyć strasznie

– mówi szeryf.

Teraz 30-latek został aresztowany. Mężczyzna odpowie za próbę porwania dziecka poniżej 13. roku życia, napad z użyciem noża oraz pobicie. Wiadomo, że w przeszłości był już karany za przestępstwa seksualne wobec dziecka.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij