×

Próbna matura 2020 online — jak wyglądała, gdzie można sprawdzić wyniki?

Próbna matura 2020 online. Jak zostanie przeprowadzona? W jakich dniach odbędzie się próbny egzamin dojrzałości? Co z osobami bez komputerów?

Próbna matura 2020 online —do kiedy trwa?

Próbne matury mają potrwać od 4 do 8 kwietnia i odbywać się będą wirtualnie. Dzisiaj o godzinie 9:00 pisano próbną maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godzinie 14:00 udostępniono arkusze z poziomem rozszerzonym języka polskiego oraz z fizyki. Uczniowie zalogują się do serwerów CKE i stamtąd pobiorą odpowiednie arkusze, które następnie wypełnią za pomocą komputera bądź na wydrukowanych kartkach. Zgodnie z rozkładem CKE:

4 kwietnia: O godzinie 9:00 język polski poziom podstawowy, fizyka oraz j.p. rozszerzony o godzinie 14:00

5 kwietnia: Godzina 9:00 to matura z podstawowej matematyki, a o 14:00 z rozszerzone tego przedmiotu. Dodatkowo uczniowie od 14:00 przedmioty jak filozofia, łacina, historia sztuki oraz historia muzyki.

6 kwietnia: Języki obce w formie podstawowej w porannych godzinach, a ich rozszerzenia w popołudniowych.

7 kwietnia: Rano uczniów czeka biologia oraz wiedza o społeczeństwie, popołudniu geografia oraz informatyka.

8 kwietnia: Chemia oraz języki mniejszościowe na poziomie podstawowym będą dostępne od godziny 9:00, a o 14:00 uczniowie zmierzą się z historią oraz językami mniejszościowymi na poziomie rozszerzonym.

Próbna matura 2020 online — ile trwała?

Dostęp do arkuszy był możliwy dzisiaj przed godziną 9:00. Gdy uczniowie zalogowali się do serwerów mieli dokładnie 170 minut, aby zakończyć swoja pracę.

Próbna matura 2020 online — kiedy będą wyniki?

Po zakończeniu próbnej matury uczniowie mają ją przesłać do swoich nauczycieli w formie uzupełnionych plików lub skanów poszczególnych kartek rozwiązań. To na nich spoczywa obowiązek poprawy ich prac. Z kolei klucz według którego była oceniana próbna matura pojawi się na stronie CKE 15 kwietnia.

Próbna matura 2020 online — arkusze sprzed 5 lat?

Jak donoszą maturzyści oraz media udostępnione arkusze były maturą, którą pisano 5 lat temu. Egzaminowani uczniowie nie kryją rozżalenia oraz złości, bowiem już przerabiali te zadania i nie dostali prawdziwego „wyzwania”. Internauci już wyśmiewają ten fakt, a na Twitterze pojawia się coraz więcej wyśmiewających te sytuację obrazków.

Matury mają się odbyć 4 maja. Nie wiadomo jednak czy będzie to miało miejsce, zważywszy na obecną sytuację. Wszystko zależy od tego czy uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Próbna matura 2020 online
CKE
Próbna matura 2020 online
cke.gov.pl
CKE
Próbna matura 2020 online
CKE
Źródła: www.eska.pl, wyborcza.pl, www.se.pl, cke.gov.pl, gloswielkopolski.pl, dziennikzachodni.pl
Fotografie: CKE (miniatura wpisu), Centralna Komisja Edukacyjna

Może Cię zainteresować

zamknij