×

Próbna matura 2020 online — jak wyglądała, gdzie można sprawdzić wyniki?

Próbna matura 2020 online. Jak zostanie przeprowadzona? W jakich dniach odbędzie się próbny egzamin dojrzałości? Co z osobami bez komputerów?

Próbna matura 2020 online —do kiedy trwa?

Próbne matury mają potrwać od 4 do 8 kwietnia i odbywać się będą wirtualnie. Dzisiaj o godzinie 9:00 pisano próbną maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godzinie 14:00 udostępniono arkusze z poziomem rozszerzonym języka polskiego oraz z fizyki. Uczniowie zalogują się do serwerów CKE i stamtąd pobiorą odpowiednie arkusze, które następnie wypełnią za pomocą komputera bądź na wydrukowanych kartkach. Zgodnie z rozkładem CKE:

4 kwietnia: O godzinie 9:00 język polski poziom podstawowy, fizyka oraz j.p. rozszerzony o godzinie 14:00

5 kwietnia: Godzina 9:00 to matura z podstawowej matematyki, a o 14:00 z rozszerzone tego przedmiotu. Dodatkowo uczniowie od 14:00 przedmioty jak filozofia, łacina, historia sztuki oraz historia muzyki.

6 kwietnia: Języki obce w formie podstawowej w porannych godzinach, a ich rozszerzenia w popołudniowych.

7 kwietnia: Rano uczniów czeka biologia oraz wiedza o społeczeństwie, popołudniu geografia oraz informatyka.

8 kwietnia: Chemia oraz języki mniejszościowe na poziomie podstawowym będą dostępne od godziny 9:00, a o 14:00 uczniowie zmierzą się z historią oraz językami mniejszościowymi na poziomie rozszerzonym.

Próbna matura 2020 online — ile trwała?

Dostęp do arkuszy był możliwy dzisiaj przed godziną 9:00. Gdy uczniowie zalogowali się do serwerów mieli dokładnie 170 minut, aby zakończyć swoja pracę.

Próbna matura 2020 online — kiedy będą wyniki?

Po zakończeniu próbnej matury uczniowie mają ją przesłać do swoich nauczycieli w formie uzupełnionych plików lub skanów poszczególnych kartek rozwiązań. To na nich spoczywa obowiązek poprawy ich prac. Z kolei klucz według którego była oceniana próbna matura pojawi się na stronie CKE 15 kwietnia.

Próbna matura 2020 online — arkusze sprzed 5 lat?

Jak donoszą maturzyści oraz media udostępnione arkusze były maturą, którą pisano 5 lat temu. Egzaminowani uczniowie nie kryją rozżalenia oraz złości, bowiem już przerabiali te zadania i nie dostali prawdziwego „wyzwania”. Internauci już wyśmiewają ten fakt, a na Twitterze pojawia się coraz więcej wyśmiewających te sytuację obrazków.

Matury mają się odbyć 4 maja. Nie wiadomo jednak czy będzie to miało miejsce, zważywszy na obecną sytuację. Wszystko zależy od tego czy uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Źródła: www.eska.pl, wyborcza.pl, www.se.pl, cke.gov.pl, gloswielkopolski.pl, dziennikzachodni.pl
Fotografie: CKE (miniatura wpisu), Centralna Komisja Edukacyjna

Może Cię zainteresować