×

Lech Wałęsa nie ma matury, ale jak mówi jego syn, „ona jest bezwartościowa”

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa nie ma matury. Fakt ten skomentował syn polityka, poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Wałęsa. „Mój ojciec nie potrzebuje matury, bo ma dwie profesury i ponad 70 doktoratów!” -przekonuje.

„Nie matura, a chęć szczera…?”

Sezon maturalny trwa w najlepsze. Przypomnijmy, że egzaminy maturalne, które są uważane za jeden z najważniejszych w życiu każdego ucznia, poziomie podstawowym i rozszerzonym odbywają się w terminie od 4 do 23 maja. Dziś mają miejsce egzaminy z biologi i języka rosyjskiego, do których przystępują ci uczniowie, którzy wcześniej wyrazili taką chęć (nie są one obowiązkowe).

Okres matur to także czas wspomnień. Czas na powrót pamięcią do tamtych dni. „Super Express” przypomniał właśnie, że matury nie ma część polityków. Do tego grona zalicza się m.in. były prezydent RP Lech Wałęsa.

Wałęsa nie ma matury
Wikimedia Commons

Lech Wałęsa nie ma matury

Fakt ten skomentował jego syn i poseł PO Jarosław Wałęsa. Zaznaczył przy tym, że „matura dla samej matury jest bezwartościowa”.

Po co mojemu ojcu matura? Matura to wstęp do studiów wyższych, a mój ojciec się na studia nie wybiera

– stwierdził i dodał, że Lech Wałęsa ma liczne tytuły profesorskie oraz doktoraty, które otrzymał za działalność polityczną.

Jakie jest Twoje zdanie na temat egzaminu dojrzałości? Jak wspominasz swoją maturę?

Źródła: www.tvp.info, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij