×

Problemy osobiste Ryszarda Rynkowskiego są bardzo poważne. Jego żona się martwi

Problemy osobiste Ryszarda Rynkowskiego coraz bardziej go przytłaczają. Artysta nie radzi sobie z rzeczywistością, w której się znalazł. Jego żona bardzo martwi się, że piosenkarz może znów targnąć się na własne życie.

Ciężkie czasy dla branży muzycznej

Epidemia koronawirusa sprawiła, że branża muzyczna przeżywa głęboki kryzys. Odwołane koncerty i zamknięte studia nagraniowe powodują, że wielu muzyków straciło źródło dochodu. Nawet najbardziej znane postaci polskiej sceny muzycznej zmagają się z trudnościami finansowymi.

Wydawało się, że Rządowy Fundusz Wsparcia Kultury wspomoże artystów i zapewni im wsparcie w czasie pandemii. Ostatecznie jednak, horrendalnie wysokie sumy przyznane wybranym osobom wzbudziły wiele kontrowersji w społeczeństwie.

Problemy osobiste Ryszarda Rynkowskiego

Tymczasem istnieje spore grono muzyków, którzy nie otrzymali wsparcia od rządu i są zdani wyłącznie na siebie. Należy do nich m.in. Ryszard Rynkowski. Tygodnik Na żywo opisał szczegółowo, jak obecnie wygląda życie artysty.

Rynkowski stał się bezrobotny. Ciągły brak wpływów powoduje, że zarówno on, jak i jego żona martwią się, w jaki sposób utrzymają rodzinę. W wywiadzie udzielonym dla czasopisma Edyta Rynkowska opowiada:

Dla niego to trudny czas, bo jest człowiekiem, dla którego odpowiedzialność to nie jest puste słowo.

Kobieta martwi się nie tylko o finanse, ale przede wszystkim o zdrowie psychiczne męża. Piosenkarz ma bowiem za sobą nieudaną próbę samobójczą.

Próba samobójcza artysty

Piosenkarz zaledwie kilka lat temu przeszedł silne załamanie nerwowe. Jego stan był na tyle poważny, że w trakcie kłótni wymachiwał bronią. Groził nawet, że odbierze sobie życie. Ostatecznie powstrzymał się jednak od samobójstwa.

Żona Edyta obawia się, że nasilenie problemów wynikających z trwającej epidemii COVID-19 może mieć bardzo zły wpływ na stan Ryszarda. W związku z tym, kobieta stara się, aby muzyk nie tracił pozytywnego nastawienia do życia. Udało się jej nawet namówić do współpracy słynnego, polskiego tekściarza Jacka Cygana. Autor tekstów piosenek przygotował już dla piosenkarza sporo propozycji.

Rysiu ma gotowych siedem kompozycji, czekamy na sygnał do pracy.

Edyta Rynkowska chciałaby także zorganizować koncert męża w wersji on-line. Zainspirowali ją do tego inni artyści, którzy już koncertują w sieci. Oprócz tego, żona Rynkowskiego chce otworzyć dla niego konto w mediach społecznościowych i stronę internetową, aby zbudować jego własne grono fanów.

Fotografie: YouTube, Instagram

Może Cię zainteresować