×

Prezent prezydenta dla ojca Rydzyka! Wierni przecierali oczy ze zdumienia

Prezent prezydenta dla ojca Rydzyka! Radio Maryja obchodziło właśnie swoje 30. urodziny! Wszystko bardzo hucznie. Nie obyło się bez licznych gości, w tym wielu polityków obozu rządzącego. Niestety, zabrakło zarówno premiera, jak i prezydenta. Jednak ten drugi chcąc wynagrodzić ojcu dyrektorowi swoją nieobecność, wysłał mu list, a także i osobisty upominek. Reakcji duchownego nie dało się nie zauważyć.

30. urodziny Radia Maryja

4 grudnia na terenie Areny Toruń odbyła się wielka i huczna impreza z okazji 30. urodzin Radia Maryja. Na tę uroczystość już od samego rana ściągały tłumy pielgrzymów z całego naszego kraju. Niektórzy nim udali się do miejsca docelowego, postanowili zwiedzić Radio Maryja oraz imponujące Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Program imprezy urodzinowej był dokładnie rozplanowany. Na uroczystości pojawiło się wiele wpływowych osób. W tym sporo polityków z obozu rządzącego. Niestety na 30. urodzinach Radia Maryja zabrakło zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezent prezydenta dla ojca Rydzyka

Głowa naszego państwa postanowiła jednak wynagrodzić Tadeuszowi Rydzykowi swoją nieobecność. Napisał bardzo ciepły list zaadresowany do ojca dyrektora i pozostałych uczestników uroczystości. Co dokładnie się w nim znajdowało?

Przede wszystkim prezydent Andrzej Duda podkreślił w nim, że Radio Maryja ma naprawdę wiele zasług. Najważniejszymi z nich jest oczywiście krzewienie katolicyzmu i postaw przepełnionych miłosierdziem chrześcijańskim oraz rozbudzanie w Polakach dumy narodowej. Przypomniał, że początkowo była to niewielka lokalna rozgłośnia radiowa, która po wielu latach przerodziła się w ogólnopolskie medium mające realny wpływ na życie polskich rodzin.

Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie narodowej, obywatelskiej i po prostu ludzkiej godności. W ten sposób twórcy i słuchacze tej rozgłośni skutecznie przeciwstawili się szkodliwemu z ducha niedemokratycznemu prądowi umysłowemu, który do wspomnianych tu osób i treści odnosi się z pogardą i lekceważeniem

– napisał Andrzej Duda.

Prezydent dołączył do listu także osobisty upominek dla ojca dyrektora. Było to przepiękny różaniec. Co więcej, głowa państwa życzyła też Tadeuszowi Rydzykowi oraz innym pracownikom Radia Maryja, by służba Bogu i Ojczyźnie przynosiła im jak najwięcej radości.

Redemptorysta przyjął prezent od prezydenta i go ucałował.

Źródła: www.se.pl, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij