×

Premier Morawiecki ofiarą podtopień. Spędził wieczór we własnej piwnicy

Premier Morawiecki ofiarą podtopień! Intensywne opady deszczu, które przeszły w poniedziałek przez Warszawę dały się we znaki Mateuszowi Morawieckiemu. Spędził bardzo nerwowy wieczór w piwnicy.

Premier Morawiecki ofiarą podtopień

Wczoraj w stolicy pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca. Po tym, jak przez Mazowsze przeszła ulewa, wiele ulic zostało zalanych. Do godziny 21:30 odebrano aż 800 zgłoszeń związanych z podtopieniami. Z kolei, w ciągu pierwszej godziny opadów warszawscy strażacy odebrali ponad 300 zgłoszeń. Dotyczyły one głównie zalanych ulic w rejonie Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. W związku z trudną sytuacją w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku dramatyczny post, w którym opowiedział o tym, jak doświadczyła go lokalna powódź.

Przez Polskę znowu przechodzą nawałnice. Dziś jak wielu mieszkańców Warszawy spędziłem w domu (a właściwie w piwnicy) wieczór na usuwaniu skutków ulewy która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam. Sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy. Bądźmy solidarni!

Post Mateusza Morawieckiego w oka mgnieniu doczekał się ogromnej ilości komentarzy. Wiele osób odebrało go jako utajoną krytykę w stosunku do obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Internauci zwracali uwagę na fakt, że w wielu polskich miastach sytuacja przedstawia się identycznie, a skutki ulewy zostały w Warszawie bardzo szybko opanowane.

Mateusz Morawiecki włącza się w kampanię

Ze względu na ulewę premier Mateusz Morawiecki zwołał naradę szefów służb. Ta decyzja wywołała gwałtowną reakcję ze strony Sławomira Nitrasa. Poseł stwierdził, że był to typowo polityczny ruch, ponieważ skutki deszczu udało się opanować w zaledwie 15 minut, a narada była zbyteczna.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ostatnia aktywność premiera Morawieckiego w mediach społecznościowych ma na celu pomoc Andrzejowi Dudzie w II turze wyborów prezydenckich. Według sondażu wyborczego Popularne, urzędujący prezydent znacząco przegrywa z Rafałem Trzaskowskim.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij