×

93-latkę pozostawiono bez żadnej opieki. Kobieta konała we własnym domu przez 3 dni

Dramat, jaki rozegrał się w Barnsley w Anglii jest szokujący. Pozostawiona bez opieki 93-letnia kobieta, konała przez kilka dni we własnym domu.

Przerażające odkrycie

Widok, jaki zastała Julie Loveland, gdy odwiedziła swoją schorowaną matkę, był przerażający. Staruszka Elsie Melling leżała na podłodze. Była zimna i niedożywiona.

Zawsze ją odwiedzałam w niedzielę. Wiedziałam, że coś jest nie w porządku. Zasłony nie były odsłonięte. Nie brała żadnych leków przez trzy dni. Była w piżamie. Siedziała w zimnie, bo ogrzewanie nie było włączone. Próbowała zrobić sobie herbatę. Nie miała nic do jedzenia

Pozostawiona bez jedzenia i leków

Melling przez trzy dni była zdana tylko na siebie. Kobieta leczyła się na serce i nadciśnienie. Niestety pozostawiona bez opieki nie otrzymywała odpowiednich leków. Na dodatek nie miała co jeść, ani pić. Staruszka trafiła do szpitala. Niestety zmarła kilka dni później.

Jak mogło dojść do takiej sytuacji? Kto zawinił?

Badający tę sprawę odkryli przerażające fakty i szereg zaniedbań. Okazało się m.in. że ze swoich obowiązków nie wywiązali się opikunowie Melling, którzy mieli przychodzić do niej cztery razy dziennie. Według nich, doszło do nieporozumienia.

Niedomówienie

Ian Jukes, dyrektor placówki opiekuńczej Creative Care and Support, która opiekowała się panią Melling, przeprosił rodzinę zmarłej. Według niego, błąd wystąpił po tym, jak pani Elsie doznała upadku w domu. Kiedy opiekun zjawił się w porze obiadowej, kobieta była z lekarzem, który powiedział, że służby ratunkowe są już w drodze.

„Możesz iść, karetka jest w drodze”, to wiadomość, która została przekazana do naszego biura. Uznaliśmy, że podopieczna zostanie zabrana do szpitala. Powinniśmy to dokładnie sprawdzić. To był nasz błąd i chcę za to przeprosić rodzinę pani Melling – tłumaczył Jukes

Podjęto wszelkie możliwe kroki, aby błąd nigdy się nie powtórzył

Pogotowie ratunkowe jednak nie zabrało staruszki. Pozostała ona sama bez żadnej opieki. Pozbawiona jedzenia i leków, w zimnym domu dogorywała.

Jukes w swoim oświadczeniu zaznaczył, że podjęto wszelkie możliwe kroki, aby błąd nigdy się nie powtórzył. To już nie przywróci życia kobiecie, ale miejmy nadzieje, że zapobiegnie innym tego typu sytuacjom.

Może Cię zainteresować

zamknij