×

Trwają poszukiwania osoby, która maltretowała psy i powiesiła je na drzewie. Wyznaczono nagrodę

W województwie dolnośląskim ktoś w bestialski sposób potraktował dwa psy. Powieszono je na drzewie, a suczkę wcześniej maltretowano. Policja z Milcza pracuje nad tym, aby zatrzymać sprawcę. Całą sprawę dodatkowo mocno nagłośniło Schronisko dla Zwierząt w Krotoszynie, które wprost zwraca się do internautów, aby reagowali i pomogli znaleźć osobę lub osoby, które dopuściły się czegoś tak okropnego.

Jak można zrobić coś takiego jakiejkolwiek żywej istocie?

Katarzyna Hirszfeld-Odrowska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie, mówi:

To już drugi pies znaleziony praktycznie w tej samej wsi. Pomiędzy pierwszym martwym psem, a drugim odległość wynosiła około dwóch kilometrów. Policja w Miliczu prowadzi dochodzenie. Nie pozwólmy, aby taki psychopata bezkarnie mordował psy. Zawsze bowiem zaczyna się od znęcania nad zwierzęciem, a takich osób nawet w powiecie krotoszyńskim nie brakuje. Dlatego ważny jest każdy sygnał w tej sprawie. Jeśli jest się świadkiem znęcania się nad zwierzęciem – bicia, przetrzymywania w nieodpowiednich warunkach, bez wody to należy to zgłosić na policję, Straży Miejskiej lub też do nas. My zawsze zapewniamy anonimowość. W zależności od sytuacji można samemu spróbować zainterweniować – jeśli np. widzimy kogoś kto idzie z psem na smyczy i go bije. Albo gdy zwierzęciu zagraża utrata zdrowia lub życia np. widzimy gdzieś pas nadmiernie wychudzonego to warto go zabezpieczyć i natychmiast wezwać policję lub TOZ. Dobrze też jest zgromadzić materiał dowodowy w postaci filmiku czy też zdjęć.

Policja apeluje także do wszystkich ludzi o to, aby nie lekceważyli żadnego śladu. Ktoś, kto dokonał czegoś tak bestialskiego, cały czas chodzi na wolności. Podinsp. Sławomir Waleński z policji w Miliczu w rozmowie z Onetem mówi:

Prowadzimy czynności zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy i zatrzymania sprawcy bądź sprawców. Jest hipoteza, że zrobiła to jedna osoba, ale na razie nie możemy jej potwierdzić. Liczmy na pomoc osób, które mogą coś wiedzieć w tej sprawie.

Ważny jest każdy trop, dlatego jakiekolwiek informacje najlepiej kierować pod numer alarmowy policji lub do krotoszyńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Policja

Wspólnymi siłami na pewno uda się złapać tę bestię…

Może Cię zainteresować