×

Potrącił 10-latkę i uciekł z miejsca wypadku. Policja szuka sprawcy i świadków

Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca potrącił 10-latkę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy!

Potrącił 10-latkę i uciekł

Do wypadku doszło we wtorek 15 listopada pomiędzy godz. 8:30 a 8:45 przy pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu. 10-letnia dziewczynka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Wtedy nadjechał samochód, który potrącił dziecko. Kierowca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, za kierownicą pojazdu prawdopodobnie siedziała kobieta.

Dziewczynka szła do szkoły i przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych, została potrącona przez samochód koloru jasnego. To był samochód osobowy, którym prawdopodobnie kierowała kobieta – tyle zdołała zapamiętać dziewczynka

– mówi asp. sztab. Monika Curyk, rzecznik gostyńskiej komendy.

Potrzebna pomoc!

10-letniej dziewczynce na szczęście nic poważnego się nie stało.

Mimo to doszło potrącenia 10-latki oraz do stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego też poszukujemy sprawcy zdarzenia drogowego i w związku z tym apelujemy do osób, które były świadkami tego zdarzenia i mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy

– przekazała Curyk.

Osoby, które posiadają jakieś informacje na temat tego zdarzenia bądź mogą pomóc w ustaleniu sprawcy potrącenia, proszone są o kontakt z policjantami pod numerami telefonów: 47 77 25 200, 47 77 25 211 oraz 47 77 25 261.

Dwa dni temu doszło do innego groźnego wypadku, który obnażył skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie siedzącej za kierownicą kobiety. Ciężarna 31-latka prowadziła pod wpływem alkoholu. Samochód wylądował w rowie, a ciężarną przewieziono do szpitala, gdzie lekarze natychmiast wykonali cesarskie cięcie. Jak się okazało, dziecko urodziło się z bardzo dużą ilością alkoholu w organizmie.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować