×

Wykonał portret przestępcy, który ludzie wyśmiali. Był on jednak kluczem w całej sprawie

Nie od dziś wiemy, że portret pamięciowy może pomóc w uchwyceniu przestępcy. Co jednak zrobić, gdy nie potrafimy dobrze wytłumaczyć, jak wyglądał zbrodniarz? To proste, wystarczy, że sami narysujemy sprawcę.

Wyjątkowy talent plastyczny

Jeśli mamy zdolności manualne to szkic nie powinien sprawiać problemu, jednak komplikacje pojawiają się, gdy totalnie nie potrafimy rysować. Mimo to pewien świadek postanowił spróbować swoich sił i narysować portret, który miał ułatwić zadanie śledczym. Wszystko wydarzyło się w mieście Lancaster w stanie Pensylwania.

dailymail.com

Funkcjonariusz policji w Lancaster przyznaje:

Portret dostarczony przez świadka może wyglądać jak karykatura, lub jak rysunek wykonany przez dziecko, jednak porównując go do opisu podanego przez świadków, można było wskazać potencjalnego przestępce.

Udawał kasjera

dailymail.comcrimewatchpa.com

Kiedy prawdziwy ekspedient odszedł od swojego stanowiska, przestępca podszedł do kasy i zaczął obsługiwać klientów jednak zamiast odkładać pieniądze w należyte miejsce, chował je do swojej kieszeni.

Po opublikowaniu portretu pamięciowego przestępcy wszyscy myśleli, że jest to jakiś mało śmieszny żart

Policja przyznała, że jest to prawdziwy rysunek wykonany przez świadka, a nie profesjonalistę i należy potraktować to jako dowód w sprawie.

Do rysunku został dołączony opis przestępcy. Złodziejem miał być mężczyzna około 30-40 roku życia, drobnej budowy ciała. Najprawdopodobniej pochodził z Azji lub Ameryki Południowej. Takie informacje wraz z obrazkiem, rozesłano do innych komisariatów oraz opublikowano w internecie. Jeden z byłych policjantów rozpoznał człowieka z rysunku, porównał obrazek i zdjęcia z kartoteki. Złodziejem okazał się być 44-letni Wietnamczyk, Hung Phuoc Nguyen. Przestępca nie został ujęty przez policję i wciąż jest poszukiwany.

Może Cię zainteresować

zamknij