×

78-latka nie ma siły jeździć do przychodni. Jej córka wpadła na genialny pomysł

Grupą ludzi, która najczęściej odbywa wizyty lekarskie są osoby starsze. Wynika to z chorób związanych z ich wiekiem oraz receptami na lekami, które co miesiąc muszą wykupywać. Przedstawiona tu historia dotyczy pewnej 78-letniej Ireny, która mieszka w małej wiosce, w województwie warmińsko-mazurskim, oddalonej od najbliższego miasta o 40 kilometrów. Wizyta u lekarza była dla niej nie lada wyzwaniem.

78-letnia Irena ma problem z dostaniem się do lekarza

Mąż Pani Ireny zmarł 2 lata temu, a to on woził żonę do lekarza, gdyż nie posiada prawa jazdy. Ponadto kobieta choruje na cukrzycę i nadciśnienie, przez co przynajmniej raz w miesiącu musi jeździć po recepty do swojego lekarza. Jej córka Anna, mieszka za granicą, ale codziennie dzwoni do swojej mamy i pyta o jej samopoczucie oraz stan zdrowia. Wiele raz proponowała swojej mamie, że zabierze ją do siebie, jednak ta nie jest w stanie rozstać się z miejscem zamieszkania, w którym spędziła całe swoje życie. Od czasu do czasu pomagają jej sąsiedzi, którzy bardzo dobrze znają starszą kobietę, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Na pomysłowe rozwiązanie problemu wpadła córka kobiety

Córka podczas jednej z rozmów, zaproponowała matce inne rozwiązanie, e-recepty. W wiosce obok jest apteka, w której kobieta mogłaby wykupić leki bez konieczności jeżdżenia do miasta. Irena od razu odrzuciła ten pomysł, gdyż nie zna się na nowoczesnych technologiach. Anna wyjaśniła, jej że będzie robić to za nią. Sama wypełni zgłoszenie na podstawie wiedzy jaką posiada o stanie zdrowia matki i wygeneruje potrzebną receptę. Ze względu, że jest osobą, która opiekuje się rodzicem w podeszłym wieku, może zamówić aż 4 leki. Postanowiły, więc spróbować. Córka wykupiła mamie receptę, przekazała przez telefon 4 cyfrowy kod, który kobieta wraz ze swoim PESELEM podała farmaceucie w aptece. Wykupiła niezbędne leki i nie musiała udawać się do miasta. Pomysł się sprawdził i przyjął na zawsze.

Jeżeli Ty również masz pod opieką starszą osobę, która potrzebuje recepty na leki, możesz skorzystać z tej opcji. Dostępna jest na stronie internetowej e-recpeta.net i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Twoja babcia, mama czy sąsiad nie będa już musieli jeździć po lekarzach i spędzać długich godziny w kolejkach. Pomoże im to również zaoszczędzić pieniądze, gdyż zamiast płacić 100 czy 200 zł za wizytę zapłacą jedynie za receptę.

Portal e-recepta. Jak działa? Co umożliwia?

Portal e-recepta umożliwia wykupienie recepty, otrzymanie zwolnienia oraz konsultacje z lekarzem w formie online. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Ze względu na wiele plusów tej metody:

– Strona jest prosta w użyciu,
Nie musisz stać w kolejkach do lekarza, wyłącznie po receptę,
Koszt e-recepty jest niższy niż ten związany z wizyta lekarską,
– Brak konieczności wychodzenia z domu,
– Szeroki zakresu usług,
Wykwalifikowana i certyfikowana kadra medyczna
– Szybki czas realizacji,
– Zapewnienie anonimowości,
– Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie,
– Dostęp do strony jest możliwy 7 dni w tygodniu bez względu na weekendy, święta i dni wolne,

Jak to wygląda krok po kroku?

Pierwszy krok: wejdź na stronę e-recpta.net i wypełnij krótkie zgłoszenie.

Drugi krok: dokonaj opłaty za usługę.

Następnie zgłoszenie jest weryfikowane przez lekarza.
Po zakończonej weryfikacji na podany numer telefonu lub adres e-mail zostanie wysłany KOD do e-recepty.

Cały proces trwa około 15 minut, a e-receptę możesz zrealizować w wybranej przez siebie aptece. Specjaliści są do dyspozycji 7 dni w tygodniu od 7:00-22:00.

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij