×

Niezwykła akcja w wuhańskim szpitalu! Lekarze w specjalny sposób odebrali poród

Lekarze mieli niezwykle ciężkie zadanie do wykonania! Trafił im się poród w samym epicentrum epidemii koronawirusa. Na szczęście znaleźli sposób, aby przeprowadzić go sprawnie i bezpiecznie.

Ściągane są dodatkowe siły do pomocy

Jednostka izolacyjna szpitala Wuhan w prowincji Hubei, która została poddana kwarantannie, jest wyznaczoną krajową lokalizacją dla ciężarnych kobiet. Dr Song, który pracuje na oddziale chorób zakaźnych w Czwartym Szpitalu Harbin Medical University w Heilongjiang, został skierowany do szpitala w Wuhan, aby pomóc licznym kobietom w ciąży, które przybyły z innych prowincji. To właśnie on czuwał nad niezwykłym porodem.

Poród w epicentrum epidemii

Chłopiec po urodzeniu ważył prawie 4 kilogramy. Na świecie przywitał go zespół medyczny w pełnym wyposażeniu ochronnym i goglach. Zdjęcia pokazują dziecko trzymane przez dr Song Bo, który powiedział, że dziecko jest „zdrowe i wszyscy są bardzo szczęśliwi”.

Lekarze i pielęgniarki ubrani w pełne wyposażenie ochronne czuwali nad przebiegiem porodu. Dlaczego podjęto tak nadzwyczajne środki ostrożności? Ojciec nowo narodzonego chłopca jest potwierdzonym pacjentem z koronawirusem, więc lekarze podejrzewali, że jego matka również została zarażona.

Walka z chorobą trwa

Niestety koronawirus nadal szaleje i lekarze wciąż mają pełne ręce roboty. Chińczycy się jednak nie poddają i walczą ze wszystkich sił z wirusem.

Wschodnie przemysłowe miasto Wenzhou zostało zamknięte. Podobnie drogi do miasta, które znajduje się 500 mil na wschód od Wuhan. Mieszkańcom 10-milionowego miasta nakazano pozostanie w domach. Władze zapowiedziały, że jeden mieszkaniec na gospodarstwo domowe w Wenzhou może wychodzić co dwa dni, aby kupić żywność. Mobilizacja narodu chińskiego jest także niezwykła. W ciągu 10 dnia powstał szpital, gdzie przyjmowani są pacjenci!

Walka z wirusem wciąż trwa, jednak chińscy lekarze są pewni, że pokonają chorobę. Życzymy im siły i wytrwałości!

Poród w epicentrum epidemii
Imgur
Poród w epicentrum epidemii
Imgur
Źródła: www.dailymail.co.uk, www.babygaga.com, www.republicworld.com, www.wprost.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij