×

Szpital dla zakażonych koronawirusem już gotowy! Jego budowa trwała zaledwie 10 dni

Zakończyła się trwająca zaledwie 10 dni budowa chińskiego szpitala Huoshenshan. Placówka będzie się specjalizować w leczeniu pacjentów zarażonych koronawirusem.

Szpital wybudowany w 10 dni

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez chińskie media państwowe budowę szpitala rozpoczęto 23 stycznia, a zakończono już 2 lutego. W budynku została podjęta kontrola, którą przeprowadził personel medyczny i sanepid. Już w poniedziałek placówka przyjęła pierwszych pacjentów. Na miejscu pracuje 1 400 lekarzy i pielęgniarek z Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

W budynku o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych, może zostać przyjętych 1 000 pacjentów. Chiny są w trakcie budowy kolejnego szpitala, który prawdopodobnie zostanie otwarty w środę. Będzie on jeszcze większy i zdoła pomieścić 1 600 osób.

Takie kroki są niezbędne, biorąc pod uwagę, że wciąż rośnie liczba ofiar, które zmarły w wyniku zarażenia koronawirusem. W Chinach ta liczba wyniosła już 361 osób. Łącznie ponad 17 tysięcy osób pochodzących z 24 różnych krajów jest zakażonych tym patogenem. Oprócz 11-milionowego Wuhan, kilka innych miast zostało odciętych od świata w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Jak to możliwe?

W budowę szpitala Huoshenshan w Wuhanie było zaangażowanych około 7 000 robotników. Wśród nich byli cieśle, hydraulicy, elektrycy i inni specjaliści. Po zwalczeniu epidemii, placówka zostanie zburzona.

Joan Kaufman, która wykłada w Harvard Medical School powiedziała:

To szpital, w którym zakażone osoby poddawane są kwarantannie. Zatem sprzęt i ubrania ochronne muszą być na miejscu

Chiny potrafią w ekspresowym tempie budować monumentalne budowle. Podobnie było w 2003 roku w czasie epidemii SARS. Szpital w Wuhan powstał z przygotowanych wcześniej prefabrykatów. W Chinach nie brakuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat biją rekordy, jeśli chodzi tempo budowy.

Wirus rozprzestrzenia się błyskawicznie

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że okres inkubacji koronawirusa 2019-nCov jest bardzo długi i wynosi od 1. do 14. dni. Powoduje to, że choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko, ponieważ dochodzi do zarażeń jeszcze przed pojawieniem się u nosiciela pierwszych objawów.

Do głównych symptomów zakażenia koronawirusem należą: gorączka, osłabienie, ból gardła, kaszel i bóle mięśni. W następnych stadiach pojawiają się także duszności i problemy z oddychaniem. Wyjątkowo narażone na zakażenia są osoby o obniżonej odporności, dzieci, osoby w podeszłym wieku oraz kobiety w ciąży.

szpital wybudowany w 10 dni
Twitter
szpital wybudowany w 10 dni 3
Twitter
szpital wybudowany w 10 dni 2
Twitter
szpital wybudowany w 10 dni 4
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij