×

To najbardziej znany wolontariusz WOŚP w naszym kraju. Dziś sam potrzebuje wsparcia

13-letni Łukasz Berezak na co dzień zmaga się z wieloma chorobami. Pomimo osobistych problemów, niesie pomoc innym. Z biegiem czasu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym kraju. Dziś sam potrzebuje wsparcia.

Na stronie pomagamy.im czytamy, że problemy zdrowotne u chłopca pojawiły się już w pierwszych miesiącach życia:

Choroba Leśniowskiego – Crohna (nieswoista choroba zapalenia jelit) oraz wrodzony niedobór odporności to podstawowe i jedne z wielu chorób, z którymi się zmaga. Od około 10 lat Łukasz leczony jest lekami sterydowymi, które po tak długim czasie podawania wywołały skutki uboczne.

Zalicza się do nich m.in.: nadciśnienie tętnicze, kamicę nerkową, zespół Cushinga, zaburzenia rytmu serca, a także bóle kostne oraz osteoporozę, co w konsekwencji wiąże się ze złamaniami oraz pęknięciami kości.

Dzielny nastolatek mieszka w Szczecinie ze swoimi rodzicami – Izabelą i Mariuszem. Trzyosobową rodzinę otrzymuje jedynie tata. Mama, ze względu na fakt, że Łukasz potrzebuje stałej opieki, nie pracuje.

Tak wygląda mój jeden dzień w tygodniu.Cztery wkucia.Bez nich ani rusz.

Opublikowany przez Łukasz Berezak Środa, 22 marca 2017

Cena jednostkowa pojedynczych leków nie jest wysoka, ale biorąc pod uwagę ich ilość, całkowita kwota leczenia Łukasza w skali miesiąca robi się naprawdę pokaźna. Ponadto część leków trzeba sprowadzać z zagranicy i nie są one objęte refundacją – czytamy na stronie pomagamy.im.

Leczenie 13-latka wiąże się więc z ogromnymi kosztami, a terapii nie można przerwać. Gimnazjalista co 2-3 godziny przyjmuje leki. Ponadto, raz w tygodniu przechodzi przez kilkugodzinny zabieg, który wykonuje jego mama. Do tego dochodzą koszty związane z rehabilitacją, stabilizatorami, czy wyjazdami do Centrum Zdrowia Dziecka. (Więcej informacji na temat leczenie nastolatka znajdziesz tutaj.)

Roczne koszty leczenia to ok. 45 tysięcy złotych. Kwota ta przekracza możliwości rodziny, dlatego też kilka dni temu ruszyła zbiórka, dzięki której można wspomóc dzielnego nastolatka.

Po tygodniowych wakacjach pora na domowy odpoczynek ????????

Opublikowany przez Łukasz Berezak Niedziela, 2 lipca 2017

Akcja potrwa do 17 sierpnia 2017 roku. Do tej pory uzbierano już pond 60 tysięcy złotych, dokonując 1315 wpłat.

Opublikowany przez Łukasz Berezak Środa, 7 czerwca 2017

I choć udało się uzbierać potrzebną kwotę na roczną terapię, każdy z nas nadal może wspomóc Łukasza, przekazując pieniądze na jego leczenie. Potrzeb jest naprawdę wiele.

13-letni Łukasz doskonale wie, co oznacza walka z chorobą, dlatego też pomimo osobistych problemów niesie pomoc innym. Nastolatek angażuje się w akcje prowadzone przez WOŚP. Jest również w stałym kontakcie z wieloma chorymi.

Ruszam :)

Opublikowany przez Łukasz Berezak Niedziela, 15 stycznia 2017

Jak sam twierdzi, robi to, aby spłacić dług wdzięczności za otrzymaną pomoc w szpitalu, gdzie aparatura medyczna została zakupiona właśnie dzięki działaniom WOŚP.

Łukasz to również zdolny i pilny uczeń. Lubi czytać kryminały, chodzić na spacery z przyjaciółmi, grać na komputerze, rysować i układać klocki Lego.

Z moim kumplem z Warszawy ????

Opublikowany przez Łukasz Berezak Środa, 8 marca 2017

Więcej informacji o Łukaszu i prowadzonej akcji szukaj tu: Facebook, pomgamy.im oraz lukaszberezak.pl.

Pamiętaj, liczy się każda złotówka, dlatego nie zwlekaj i pomóż dzielnemu nastolatkowi.

Polecane

Może Cię zainteresować