×

Kobieta wystawiła przed swoim lokalem wieszak z ubraniami. Powód, dla którego to zrobiła, jest ważny

Na świecie jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Wśród nich są i bezdomni, dla których okres zimy jest szczególnie trudny. Na szczęście nie brakuje osób, które bezinteresownie niosą pomoc innym w potrzebie.

Do tego grona zaliczyć można również właścicielkę lokalu „The Taco Stop”, która pomaga potrzebującym i pokazuje innym, że taka pomoc ma sens. Dzięki zaangażowaniu kobiety, wielu bezdomnych może przetrwać srogi sezon zimowy.

To już drugi rok, kiedy Elimia Flores przed swoim lokalem ustawiła specjalny wieszak z rzeczami dla potrzebujących.

pomoc-dla-bezdomnych-1

Kobieta po raz pierwszy zobaczyła takie rozwiązanie w Meksyku i postanowiła wykorzystać je również w Dallas, w stanie Teksas, gdzie prowadzi własny interes.

„Dzięki temu rozwiązaniu osoby w potrzebie nie muszą odpowiadać na kłopotliwe pytania. Oni po prostu przychodzą po potrzebne rzeczy i biorą je bez zbędnych wyjaśnień” – wyjaśnia kobieta.

Elimia nie ogranicza się jedynie do pomagania osobom bezdomnym. Z pomocy mogą skorzystać również osoby, których dochody nie są wystarczające, lub ludzie, którym obecnie gorzej się wiedzie. Głównym celem projektu jest pomoc potrzebującym.

pomoc-dla-bezdomnych-2

„Małe rzeczy również mogą coś zmienić” – podkreśla.

Kobieta i jej klienci nie poddają się pomimo złych doświadczeń. W ubiegłym roku ktoś czterokrotnie ukradł rzeczy przeznaczone dla potrzebujących. Oby w tym roku obyło się bez takich incydentów i do pomocy przyłączyło się jak najwięcej osób.

Emilia to prawdziwa bohaterka, która udowadnia, że pomagać możemy na wiele sposobów. A co ważniejsze, każda pomoc ma sens.

Polecane

Może Cię zainteresować