×

Polskie Babcie też strajkują. „Jesteśmy z Wami w słusznej sprawie”

Polskie Babcie też strajkują razem z młodymi kobietami przeciwko zakazowi aborcji z powodów embriopatologicznych. „Protestujemy w imieniu naszych Wnuczek i Wnuków”.

Protesty w całej Polsce

Jutro minie tydzień, odkąd w Polsce rozpoczęły się strajki i demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, wprowadzającego obowiązek donoszenia i urodzenia ciężko chorego dziecka, z wadami letalnymi, które doprowadzą do jego śmierci w łonie matki lub tuż po narodzinach.

Ogromna większość Polaków, w zależności od sondażowni, od 65 do 74 proc., jest przeciwna zakazowi aborcji z powodów embriopatologicznych. Jednak Prawo i Sprawiedliwość przy wsparciu Ordo Iuris i Episkopatu jest silnie zmotywowane, by wprowadzić go w życie.

Argumenty, że zakaz sprawi, że jeszcze więcej Polek będzie odkładać decyzje o macierzyństwie albo w ogóle z tego rezygnować, a przyrost naturalny, już i tak ujemny, jeszcze bardziej spadnie, nie trafiają do prawicowych polityków.

We wczorajszym przemówieniu Jarosław Kaczyński przedstawił swoją strategię, która w uproszczeniu brzmi „ani kroku wstecz”, a wręcz nawet zachęcał swoich zwolenników do organizowania kontrmanifestacji. W tej sytuacji powstały podejrzenia, że eskalując napięcie społeczne, chce przykryć nieudolność i zaniedbania rządu w walce z pandemią Covid-19.

Polskie Babcie też strajkują
Facebook

Polskie Babcie też strajkują

Na szczęście na ulicach demonstrują głównie młodzi ludzie, znacznie bardziej odporni na zakażenia koronawirusem niż starsi.  Ale nie tylko… Nie bacząc na zagrożenie epidemiologiczne, dołączają seniorki zrzeszone w spontanicznym ruchu Polskie Babcie.

Grupa, którą zainicjowały Iwona Kowalska, Krystyna Piotrowska i Izabella Koniarska, dowodzą, że polskie seniorki są nie tylko prawicowe i konserwatywne. Jak przekonują:

Nie wszystkie babcie są moherowe, są też tęczowe. Jeszcze raz powtarzamy: „Jesteśmy z Wami i dla Was w każdej słusznej sprawie i to bardzo aktywnie”.

Polskie Babcie też strajkują
Facebook

Polskie Babcie demonstrują ramię w ramię z młodszymi od nich o dwa pokolenia młodymi dziewczętami, które tłumnie jak nigdy dotąd wyszły na ulice upominać się o życie bez tortur. Jak piszą w mediach społecznościowych seniorki, znają życie i wiedzą, że rzadko bywa proste i zerojedynkowe:

Wypowiadamy się w imieniu Polskich Babć, spontanicznego ruchu społecznego. Od dwóch lat protestujemy na ulicy w imieniu naszych Wnuczek i Wnuków (a od pięciu przeciwko rządom PiS). Jesteśmy z młodymi i dla nich. Organizujemy własne protesty, przyłączamy się do wszystkich, które zgodne są z naszymi poglądami i ideałami. Jesteśmy zawsze z Młodymi Ludźmi, klimat, przemoc w rodzinie, prawa kobiet…

Polskie babcie też strajkują
Facebook
Źródła: www.o2.pl, next.gazeta.pl, www.onet.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij