×

Polska reprezentacja siatkarzy uwięziona na lotnisku. Czwartkowy mecz zostanie odwołany?

Mistrzowski mecz Polaków w siatkówkę sprawił, że awansowaliśmy do półfinału mistrzostw Europy. Radość i duma ogromna, ale jak wiadomo – czasem los potrafi z nas mocno zakpić… Polska reprezentacja musi szybko dostać się do Apeldoorn do Lublany. Niby nic trudnego, w końcu są samoloty i lot nie jest długi. „Niby” robi tutaj kluczową różnicę.

Polska reprezentacja uwięziona na lotnisku

Okazało się bowiem, że lot został odwołany! Polacy nie mogą opuścić lotniska w Amsterdamie, a wszystko przez strajk słoweńskich linii lotniczych Adria Airways. Zapowiedziano z góry, że będzie trwać dwa dni. Kadra zaczęła zastanawiać się, co zrobić w takiej sytuacji…

Szukanie lotu zastępczego

Razem z polską kadrą na lotnisku utknęli także komentatorzy sportowi, a wśród nich Jerzy Mielewski z Polsatu, który na żywo komentuje to, co dzieje się na lotnisku. Dwie godziny temu napisał:

Jesteśmy w Amsterdamie i… okazuje się ze słoweńskie linie maja dwudniowy strajk. – tak tak – reprezentacja też miała lecieć tym samolotem

Z dalszej relacji dowiadujemy się, kto zdecydował się szukać alternatywnego połączenia:

Za poszukiwanie innych połączeń zabrał się Vital Heynen. On nie załatwi? ?

Sytuacja opanowana!

Na ratunek przybył premier Morawiecki, który oznajmił, że po reprezentację wysłano już rządowy samolot. Także na Twitterze poinformował o swoich zamiarach:

Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki????

Kluczowy mecz

Reprezentacja nie byłaby w stanie dotrzeć do Słowenii w ciągu dwóch dni z racji strajku, a nie wiadomo, czy strajk dodatkowo by się nie przedłużył. Przypomnijmy, Polacy w czwartek mają zmierzyć się z reprezentacją Słowenii w półfinale mistrzostw Europy. Spotkanie bardzo ważne, dlatego też premier podjął takie, a nie inne kroki. Dziennikarz Polsatu nagrał film, z którego także dowiadujemy się o tym, że kadra szczęśliwie dotrze do celu.

Zwycięski mecz

Wczoraj reprezentacja Polski pokonała Niemców 3:0 w ćwierćfinale mistrzostw Europy i po raz pierwszy od ośmiu lat udało jej się awansować do czwórki w tym właśnie turnieju. Z informacji, które dotarły do opinii publicznej, mecz został wyprzedany i kibicie głośno dopingowali. Teraz czas na kolejne sprawdzenie możliwości w Słowenii. Na szczęście Polacy dotrą do celu!

Jaki wynik czwartkowego meczu obstawiacie?

Może Cię zainteresować

zamknij