×

Obraźliwy gest Francuzów po przegranym meczu z Polską. Ich zachowanie oburzyło kibiców

Końcówka ostatnich zawodów nie była najszczęśliwsza dla polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni przegrali starcie ze Słowenią i ostatecznie walczyli o brązowy medal. Z tego spotkania wyszli zwycięsko, ale zawodnikom i publiczności pozostał po nim pewien niesmak. Jedni z gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy w siatkówkę zachowali się bardzo nieelegancko. Nieładny gest Francuzów po meczu z Polską oburzył wiele osób.

Polscy siatkarze z medalem Mistrzostw Europy

Ostatnie dni Mistrzostw Europy nie były łaskawe dla Polaków. Nasi zawodnicy najpierw utknęli na lotnisku, przez co zagrożony był ich występ w półfinale. Na szczęście władze stanęły na wysokości zadania i wysłały po Biało-Czerwonych rządowy samolot. Niestety przygoda najwyraźniej wytrąciła siatkarzy z rytmu. Do półfinału grali jak z nut, ale mecz ze Słowenią nie poszedł im najlepiej. Złoto dla naszych wydawało się bardzo blisko, ale ostatecznie siatkarze i kibice musieli zadowolić się meczem o brąz.

Polska pokonała Francję 3:0

Ku uciesze Polaków, siatkarze ewidentnie czuli się lepiej, walcząc o tytuł trzeciej drużyny Europy w meczu z Francją. Znów pokazali klasę i udało im się zdobyć brązowy medal Mistrzostw Europy, pokonując Francuzów w meczu w Paryżu.

Trójkolorowi w pierwszym i drugim secie próbowali doganiać Polaków punktami, ale nasi okazali się lepsi. Biało-Czerwoni wygrali 3:0, nie oddając Francuzom ani jednego seta. Apetyt na wygraną był ogromny, ale nie można zapominać, że brąz to także wspaniały wynik.

Nieładny gest Francuzów po meczu o brąz

Niestety nasi przeciwnicy ewidentnie nie potrafili pogodzić się z porażką. Podobnie jak Polacy, Francuzi wierzyli, że uda im się wywalczyć złoto. Możliwe, że właśnie dlatego zachowali się tak niesportowo w stosunku do naszych rodaków.

Siatkarze Trójkolorowych ostentacyjnie zeszli z boiska do szatni. Nie zamierzali zaczekać na ceremonię dekoracji naszych zawodników. Nieładny gest Francuzów po meczu oburzył polskich fanów, którzy jednogłośnie stwierdzili, że zachowali się jak dzieci.

Najpierw wyzwiska od Serbów, później nieładny gest Francuzów po meczu z Polską

Zachowanie Francuzów w stosunku do naszych siatkarzy to niejedyny nieprzyjemny akcent na ostatnich mistrzostwach. Poprzednia sytuacja miała miejsce przed meczem półfinałowym Francja-Serbia. Gospodarze chcieli uczcić minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno Jacquesa Chiracam, czyli byłego prezydenta Francji. W tym momencie z trybun rozległy się okrzyki serbskich kibiców.

Według francuskich mediów można było usłyszeć hasła „terrorysta” czy „zbombardował nas”. Kibice nawiązywali do sytuacji z 1999 roku. Za czasów Chiraca francuskie wojska brały udział w operacji NATO w byłej Jugosławii.