×

Wynik Polska – Hiszpania. Czy Polacy zawalczą o coś więcej niż o honor?

Znamy już wynik meczu Polska – Hiszpania. Czy nasi piłkarze powalczą z kolejnymi reprezentacjami, czy czeka ich ostatni mecz?

Pełni nadziei na zwycięstwo

17 czerwca odbyła się kolejna konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem z Hiszpanią na Euro 2020. Na pytania dziennikarzy odpowiadał Jan Bednarek. Nie mogło zabraknąć pytań odnośnie pierwszego, przegranego meczu reprezentacji. Okazuje się, że piłkarze przygotowali się mentalnie do starcia z Hiszpanią i nie wspominają porażki ze Słowacją:

Zamknęliśmy ten etap. Każdy powiedział, co sądzi, co powinniśmy robić lepiej. To oczyściło atmosferę […] Musimy podejść do meczu z Hiszpanią z pełną wiarą, że nie ma innej opcji niż zwycięstwo. Powiedzieliśmy sobie, że ten, kto z nas nie wierzy, może zostać w Polsce i spędzić czas na plaży w Sopocie. Jest w nas chęć udowodnienia, jak mocni jesteśmy, aby kibice byli z nas dumni!

Stoper zadeklarował także, że reprezentacja zna swojego przeciwnika i ma przygotowaną odpowiednią taktykę do walki z nimi:

Mają mnóstwo świetnych indywidualności. Potrafią doskonale operować piłką, dlatego musimy być dla nich nieprzyjemni, skoncentrowani i ustawiać się blisko siebie. Jednocześnie stwarzają duże możliwości do tego, aby ich skontrować. Nie mogą mieć momentów, w których będą mieli czas na zastanowienie się, co zrobi z piłką, czy komu podać. Musimy cały czas wywierać na nich presję, naawet kiedy będziemy ustawieni głęboko. Powinniśmy być agresywni w poszczególnych strefach. Niech zobaczą, jak broni polska husaria.

Na boisku zobaczyliśmy: Bartosz Bereszyński, Jakub Moder, Mateusz Klich, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny.

Wynik meczu Polska – Hiszpania

Jak strategia oraz motywujące słowa odniosły się do ostatecznego wyniku meczu? Nie tak jak przewidywała to nasza kadra. Początkowo nasza reprezentacja przeszła do ostrego ataku. Już w 6 minucie spotkania mieliśmy spore szanse na zdobycie gola. Niestety w ostatecznym rozrachunku Polacy zremisowali z Hiszpanami 1:1. Pierwszą bramkę straciliśmy w 25 minucie.

Początkowo sędziowie zaliczyli spalony, jednak po chwili oznaczono bramkę dla reprezentacji Hiszpanii. Niestety nie udało się odrobić straty. Akcja Lewandowskiego w 42 minucie niestety nie została w pełni wykorzystana. Na szczęście kapitan reprezentacji naprawił swój błąd w 52 minucie spotkania, trafiając w siatkę Hiszpanów.

W 57 minucie Reprezentacja Hiszpanii dostała rzut karny. Na szczęście piłka trafiła w słupek. To oznacza, że dalej walczymy na Euro 2020!