×

Trafiła do szpitala z bólem brzucha. Po prześwietleniu lekarze natychmiast zaczęli operację

Indyjscy lekarze właśnie natrafili na pacjentkę, której dolegliwość zaskoczyła wszystkich. Do szpitala rządowego w Rampurhat w Bengalu trafiła 22-letnia Runi Khatun. Skarżyła się na okropny ból brzucha i silne nudności. Lekarze zrobili jej prześwietlenie i przecierali oczy ze zdumienia.

Zaskakująca zawartość żołądka

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Bengalu Zachodnim. Prześwietlenie, które zlecili lekarze wykazało, że dziewczyna ma w brzuchu mnóstwo metalowych przedmiotów. Właśnie dlatego zdecydowali się na operację. Po udanym zabiegu okazało się, że 22-latka miała w żołądku 1,6 kg biżuterii – nie tylko 90 monet, ale też zegarek na rękę.

To był ostatni moment na operację

Chirurdzy zadziałali w ostatnim momencie. Według miejscowych lekarzy, gdyby rodzice czekali chociaż jeden dzień z przywiezieniem Runi Khatun, organizm dziewczyny nie wytrzymałby obciążenia monetami, pierścionkami, łańcuszkami i resztą drogocennej biżuterii.

Pacjentka czuje się już lepiej

Szef wydziału chirurgii, Siddhartha Biswas, przekazał mediom, że operacja trwała godzinę i 15 minut:

Operacja zakończyła się powodzeniem. Stan pacjentki jest stabilny. Gdy dojdzie do siebie, trafi pod opiekę psychiatry

Według lekarzy, przedmioty mogły znajdować się w przewodzie pokarmowym 22-latki od dwóch miesięcy. Cała operacja została uwieczniona na nagraniu.

Sprawą zajmuje się psychiatra i policjanci

Psychiatra ma teraz zbadać pacjentkę i ustalić czemu połykała monety. Sprawą zainteresowała się także policja. Chcą wyjaśnić skąd 22-latka wzięła tyle drogocennych przedmiotów. Wiadomo, że 90 monet dostała od brata prowadzącego sklep jubilerski.

Policjanci zastanawiają się, czy reszta rzeczy nie została skradziona przez dziewczynę. Nie wykluczają teorii, że połykała biżuterię ponieważ jest wyrafinowaną złodziejką. Psychiatra zaznacza przy tym, że 22-latka mogła połykać monety, by zaspokoić głód.

_________________________

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować