×

Wjechali samochodem do galerii i okradli jubilera. Cała akcja trwała kilkadziesiąt… sekund

W centrum handlowym Forum w Koszalinie doszło do kradzieży, przypominającej sceny rodem z najsłynniejszych filmów sensacyjnych. Około 4 rano sprawcy wjechali samochodem do galerii handlowej. Rozbili witrynę sklepu jubilerskiego, ukradli biżuterię i odjechali. Policja prowadzi poszukiwania.

Widowiskowa ucieczka

W chwili obecnej prowadzone są policyjne czynności mające na celu odnalezienie sprawców zuchwałej kradzieży. Złodzieje wjechali na teren galerii handlowej jednym z bocznych wejść. Następnie rozbili witrynę jubilera i zabrali biżuterię. Cała akcja musiała być dobrze zaplanowana, ponieważ trwała zaledwie 90 sekund!

Sprawcy poruszali się samochodem marki Audi 80. Było ich co najmniej dwóch.

Straty nie zostały jeszcze oszacowane. Złodziejom udało się uciec. Wykorzystany do kradzieży samochód znaleziono kilkaset metrów od centrum handlowego przy cmentarzu komunalnym.

Poszukiwania sprawców są w toku. Na miejscu pracuje policja oraz technicy. Dyrekcja CH Forum wydała oświadczenie w sprawie dzisiejszego włamania. Jak pisze w komunikacie dyrektor galerii, Urszula Lipińska:

Teren jest zabezpieczony i na miejscu pracują śledczy. W trakcie zdarzenia nikt z pracowników Centrum nie ucierpiał. […] Forum Koszalin jest czynne dla klientów w standardowych godzinach, czyli od godziny 9.00. Pozostanie zamknięty salon jubilerski, w którym doszło do włamania. Ściśle współpracujemy z organami ścigania, przekazując im niezbędne informacje

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij