×

Noworodek z przekłutymi uszami? Zdjęcia z porodówki oburzyły wielu

Kiedy jest odpowiedni czas na przekłucie uszu dziewczynki? Raczej nikt nie odpowie, że można to zrobić tuż po narodzinach dziecka. Dlatego Lara — noworodek z przekłutymi uszami — wywołała niemałe poruszenie w sieci.

Noworodek z przekłutymi uszami?

Wyglądają jak prawdziwie kolczyki, a z drugiej strony ciężko przypuszczać, by ktoś zajmował się przekłuwaniem uszu na porodówce. Możemy się zatem domyślać, że mała Lara na zdjęciach ma jedynie naklejki, imitujące kolczyki. Ale pewności nie ma, ponieważ mama Lary sama „chwali się”, że przekłuła uszy córeczki… dzień po narodzinach.

Na Tiktoku @laraticaofficial faktycznie widzimy maleńką dziewczynkę z kolczykami w uszach (a konkretnie w jednym uszku). To dumna mama zamieściła wideo, na którym porównuje, jak zmieniła się Lara w ciągu kilku miesięcy. Zdjęcia ze szpitala wywołały falę krytyki.

@laraticaofficial 𝚃𝚑𝚎 𝚝𝚒𝚖𝚎 𝚙𝚊𝚜𝚝 𝚝𝚘𝚘 𝚏𝚊𝚜𝚝 🥺𝙼𝚒𝚜𝚜𝚒𝚗𝚐 𝚢𝚘𝚞 𝚋𝚎𝚒𝚗𝚐 𝚝𝚑𝚒𝚜 𝚜𝚖𝚊𝚕𝚕 #foryou ♬ In The Stars – Benson Boone

Lawina komentarzy

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Wśród nich nawet takie, oskarżające tę mamę o znęcanie się nad córeczką.

Może to tylko ja, ale w dniu narodzin moich dzieci przekłucie uszu znajdowało się bardzo daleko na liście moich obaw

Jak dla mnie, to nic innego, jak znęcanie się nad takim maleństwem. W życiu nie zrobiłabym takiej rzeczy mojej córeczce!

Dlaczego nie mieliby mieć wyboru, czy chcą sobie przekłuć uszy, czy nie? Pozwolę moim dzieciom zdecydować

– czytamy w komentarzach. Chociaż pojawiły się i takie komentarze, których autorzy stają w obronie matki.

Matka Lary odpiera zarzuty i przekonuje, że jej córka nie odczuła bólu, ponieważ małżowiny uszne tak malutkich dzieci są bardziej miękkie. Komentujący nie zgadzają się z tym argumentem.

Wow, to jest dla mnie poniżej poziomu… po prostu nie mogę zrozumieć. I boli tak samo, jak gdy są starsze! Nie oszukuj się

– czytamy w jednym z komentarzy.

Niezależnie od tego, czy na pierwszych zdjęciach Lary widzimy jedynie naklejki, czy też prawdziwe kolczyki, matka Lary nie jest wyjątkiem. Rodzice przyprowadzają do kosmetyczek coraz młodsze dzieci. Przekłuwanie uszu niemowlętom jest modne, a niektórzy uważają nawet, że zabieg ten w przyszłości pozytywnie wpłynie na stan zdrowia dziecka (panuje mit, że kolczyki w uszach małej dziewczynki ochronią ją w przyszłości przed migrenami).

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij