×

Polka zatrudniona w szpitalu w Wielkiej Brytanii zmarła na koronawirusa

34-letnia Joanna K. pracownica personelu sprzątającego w Northampton General Hospital w środkowej Anglii jest prawdopodobnie pierwszą polską ofiarą śmiertelną wśród pracowników brytyjskiej służby zdrowia. Do tej pory tamtejsze Ministerstwo Zdrowia odnotowało 43 ofiary koronawirusa wśród personelu  publicznej służby zdrowia, jednak powszechnie uważa się tę statystykę za zaniżoną.

Polka zmarła w angielskim szpitalu

Joanna K. od 10 lat pracowała w Northampton General Hospital w środkowej Anglii jako członkini zespołu sprzątającego. Była ceniona za dokładność i sumienność w wykonywaniu obowiązków. Pacjenci wprost za nią przepadali. Niestety podczas pracy zaraziła się koronawirusem. O jej śmierci poinformował portal lokalnej gazety Northampton Chronicle & Echo:

34-letnia Polka pracująca w szpitalu w Northampton w środowej Anglii zmarła z powodu koronawirusa.

Kobieta zmarła 9 kwietnia. Jest prawdopodobnie pierwszą Polką wśród personelu zatrudnionego w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia, zmarłą w wyniku zarażenia koronawirusem.

Zaniżone statystyki?

Dyrektorka szpitala w Northampton, Sonia Swart w poruszający sposób wspomina Joannę K.:

Joanna wywarła wpływ na życie wielu ludzi i będzie jej brakowało każdemu, kto ją znał lub pracował z nią. Oferujemy naszym pracownikom wsparcie w tym trudnym czasie, opłakując jednocześnie wszyscy stratę jednego z członków naszego zespołu.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik szpitala:

Jej koledzy pamiętają ją jako osobę, która była uprzejma, grzeczna, dobra organizatorka i członek zespołu; która wyznaczała wysokie standardy i była przygotowana do podjęcia dodatkowego wysiłku. Nasze myśli są w tym czasie z rodziną Joanny i składamy im nasze szczere kondolencje.

Według oficjalnych statystyk prowadzonych przez brytyjskie ministerstwo zdrowia, w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło dotąd 43 pracowników publicznej służby zdrowia. Nie brakuje opinii, że jest to statystyka zaniżona, zwłaszcza że inne źródła podają wyższe liczby.

Agencja Press Association wspomina o 63 zmarłych pracownikach brytyjskiej służby zdrowia i co najmniej 14 przypadkach, gdzie nie zostało jednoznacznie ustalone, czy przyczyną śmierci był koronawirus.

Polka zmarła w angielskim szpitalu
www.northamptongeneral.nhs.uk
Źródła: www.rmf24.pl, www.fakt.pl
Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij