×

Policjantka zabiła syna i siebie. „To może mieć związek ze sprawami osobistymi”

Policjantka zabiła syna i siebie ze służbowej broni. Ciało 30-letniej kobiety i jej 9-letniego dziecka znaleziono w lesie niedaleko Środy Wielkopolskiej. Co pchnęło ją do tak makabrycznego czynu?

Tragedia pod Poznaniem

30-letnia funkcjonariuszka policji, Sylwia N. we wtorek nie pojawiła się w pracy na komisariacie w Swarzędzu. Zaniepokojeni koledzy rozpoczęli poszukiwania. Kilka godzin później w lesie nieopodal Środy Wielkopolskiej znaleźli ciało kobiety i jej 9-letniego syna Wiktora. Oboje zginęli od strzałów z broni palnej. 

Jak wspomina Sylwię N. rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak:

Pracowała w policji od sześciu lat. Była wyróżniającą się funkcjonariuszką. Miała bardzo dobrą opinię wśród kolegów i przełożonych.

Policjantka zabiła syna i siebie

Dotychczasowe śledztwo wykazało, że kobieta zastrzeliła syna, a następnie siebie. Nie wiadomo na razie, co doprowadziło do tak desperackiego kroku. 

Jak spekuluje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji:

Jej śmierć może mieć związek ze sprawami osobistymi.

Kobieta była samotną matką, wychowywała syna z pomocą swojej mamy. Oprócz etatu na komisariacie w Swarzędzu, pracowała także na posterunku w Kleszczewie, wykonując służbę patrolową.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Głosu Wielkopolskiego, policja bierze pod uwagę tak zwane rozszerzone samobójstwo. Matka 30-latki, a zarazem babcia zastrzelonego chłopca, została objęta opieką psychologa.

Według nieoficjalnych informacji Faktu, 8 lat temu brat Sylwii N. także popełnił samobójstwo.

Policjantka zabiła syna i siebie

Facebook

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować